Reklama

Koronawirus w gminie Kutno. Wójt zwraca się do mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w gminie Kutno. Wójt zwraca się do mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś pojawiła się informacja, że w gminie Kutno zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. W związku z tym wójt Justyna Jasińska wystosowała oświadczenie. Poniżej pełna jego treść.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kutno!

Służby sanitarne potwierdziły pierwszy przypadek zarażenia COVID-19 w naszej gminie. Osoba zarażona jest pod opieką lekarzy, a osoby, które miały z nią bezpośredni kontakt zostały objęte stosowną procedurą epidemiologiczna.

Drodzy Mieszkańcy!

Nasze życie od wielu tygodni jest inne. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zmieniło się wszystko co uznawaliśmy za dobre i bezpieczne dla naszego życia. Możliwość decydowania o sobie, wolność i swoboda poruszania nabrały innego znaczenia.

DZISIAJ NASZYM OBOWIĄZKIEM JEST DBAĆ NIE TYLKO O SIEBIE ALE RÓWNIEŻ I PRZEDE WSZYSTKIM O INNYCH Z NASZEGO OTOCZENIA, BLIŻSZYCH I DALSZYCH.

DZISIAJ MAMY OBOWIĄZEK PRZESTRZEGAĆ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA I WSZYSTKICH OBOSTRZEŃ.

Nasz samorząd jak i służby sanitarne podejmują działania, których celem jest ograniczenie epidemii koronawirusa, a hasło #zostańwdomu naprawdę zostało wymyślone po to, by nas chronić. Zapamiętaj im większa izolacja, tym jesteśmy bezpieczniejsi. Dlatego proszę raz jeszcze – dostosujmy się do wymogów tego trudnego czasu i zostańmy w domu. Nie narażajmy siebie i innych.

Osobie zarażonej życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a nam wszystkim – odwagi bycia rozsądnym i odpowiedzialnym. Proszę o samodyscyplinę i empatię. Dbajmy o siebie i innych, z naszego otoczenia, niekiedy słabszych i potrzebujących pomocy.

ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA I WYTRWAŁOŚCI.

Dziękuje wszystkim pracownikom medycznym oraz służbom mundurowym, policji i straży PSP oraz OSP i służbom sanitarnym, przed którymi stanęło ogromne wyzwanie pracy w warunkach realnego zagrożenia życia.

Z wyrazami szacunku

Justyna Jasińska

Wójt Gminy Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE