Reklama

Koronawirus w kolejnym Domu Pomocy Społecznej

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w kolejnym Domu Pomocy Społecznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny Dom Pomocy Społecznej z powiatu kutnowskiego zmaga się z COVID-19. W rozmowie z nami potwierdza to starosta kutnowski i dyrekcja DPS.

Konkretnie chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Pniewie. Dowiadujemy się, że zakażonych jest dwóch mieszkańców i pięciu pracowników. Osoby zakażone zostały odizolowane.

Zaplanowano pobranie wymazów od pensjonariuszy wspomnianego DPS. Możliwe, że badania zostaną przeprowadzone jeszcze dziś.

Przypomnijmy, że Dom Pomocy Społecznej w Pniewie jest drugą taką placówką z powiatu kutnowskiego w której wykryto przypadki koronawirusa. Podobna sytuacja panuje w DPS przy ul. Oporowskiej w Kutnie.

Różnica polega na tym, że tam sytuacja na ten moment jest niestety dużo gorsza – wykryto tam ponad 40 przypadków zachorowań na COVID-19. Pisaliśmy o tym W TYM MIEJSCU.

Dzisiejszy raport dot. koronawirusa w powiecie kutnowskim:

  • Kwarantanna i izolacja – 1580
  • Pod nadzorem epidemiologicznym – 257
  • Hospitalizowanych – 5
  • Zarażonych – 211 (124-miasto Kutno, 19-gm. Kutno, 2-gm. Łanięta, 7-gm. Strzelce, 10-gm. Krośniewice, 28-gm. Żychlin, 2-Dąbrowice, 4-gm. Krzyżanów, 5-gm. Oporów, 9-gm. Bedlno, 1-gm. Nowe Ostrowy)
  • Osoby wyleczone - 171 (103-miasto Kutno, 32 - gm. Kutno, 6-gm. Żychlin, 9-gm. Krośniewice, 6-gm. Bedlno, 5-gm. Nowe Ostrowy, 9-gm. Strzelce, 1-gm. Łanięta)
  • Zgony - 6 (72-M miasto Kutno; 60-K miasto Kutno; 76-M miasto Kutno; 89 - M gm. Kutno; 74-K gm. Żychlin; 45-K gm. Nowe Ostrowy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE