Reklama

Koszmar kierowców przejdzie do historii. Przebudują newralgiczne skrzyżowanie

Opublikowano:
Autor:

Koszmar kierowców przejdzie do historii. Przebudują newralgiczne skrzyżowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Feralne skrzyżowanie na Łąkoszynie zostanie przebudowane. Stały punkt, w którym tworzą się korki, ma wzbogacić się o dodatkowe pasy ruchu. Prace potrwać mają jednak aż rok.

Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Bitwy pod Kutnem (DK 60a), Objazdowej (DK 60), Sklęczkowskiej (DK 92) oraz Łąkoszyńskiej (DW 702), czyli jedno z najbardziej zakorkowanych miejsc na mapie Kutna.

- W godzinach wzmożonego ruchu przepustowość skrzyżowania jest ograniczona m.in. ze względu na niedostateczną liczbę wydzielonych pasów ruchu dla relacji prawoskrętnych na wlotach podporządkowanych DK nr 60a i DW nr 702. Z tego powodu drogowa sygnalizacja świetlna nie może być w pełni wykorzystana - opisuje problem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Inwestycja zakłada dobudowę dodatkowego pasa do skrętu w prawo przy wlocie drogi krajowej nr 60a oraz budowie pasów do jazdy na wprost i skrętu w prawo oraz w lewo przy wlocie drogi wojewódzkiej nr 702. Jednocześnie ze względów bezpieczeństwa i mobilności projektuje się dobudowę obustronnych dróg dla rowerów z dopuszczonym ruchem pieszym wzdłuż drogi krajowej nr 92 i w ciągu zachodniego wlotu i wylotu drogi krajowej nr 60.

- Rozbudowa skrzyżowania wpłynie na poprawę poziomu swobody ruchu i przepustowości skrzyżowania oraz zmniejszenie liczby wypadków i kolizji - zakłada GDDKiA.

Najkorzystniejszą ofertę, na kwotę prawie 5,4 mln złotych brutto, złożyła firma Strabag i to ona zajmie się przebudową. Prace rozpocząć się mają w ciągu najbliższych tygodni, a ich zakończenie przewidziano na połowę przyszłego roku. Roboty nałożą się niestety na przebudowę wiaduktów na ul. Troczewskiego oraz w ciągu ulic Warszawskie Przedmieście i Józefów. Pisaliśmy o nich TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE