Koszykarki bliskie awansu

Koszykarki bliskie awansu - Zdjęcie główne

Wydarzenia Koszykarki MKS Kutno wygrały na wyjeździe z UKS Jordan Łódź 85:75 (24:15, 26:23, 15:7, 20:30) w meczu Łódzkiej Ligi Juniorek U-18.Po tym zwycięstwie podopieczne Mariusza Łubińskiego są awansu bliskie do rozgrywek finałowych na szczeblu strefy VII.Przed meczem w obozie koszykarek było sporo niepewności, bowiem miały miesięczną przerwę w rozgrywkach. Na szczęście obawy o wynik zostały szybko rozwiane i nasze dziewczyny wygrały trzy pierwsze kwarty (24:15, 26:23, 15:7), które zapewniły im zwycięstwo w całym meczu.

Mecz był dość twardy i ostry, o czym świadczyć może zejście Dagmary Malarskiej i Lucyny Sawickiej, które popełniły pięć fauli. Ponadto zwycięstwo okupione zostało kontuzją Natalii Przytulskiej (staw skokowy). Najskuteczniejsze w kutnowskim zespole były Magdalena Grzelak oraz Lucyna Sawicka, które zdobyły po 27 punktów.

Już w przyszłą niedzielę (hala SP nr 9, godz. 13:00) bardzo ważny mecz z Widzewem Łódź, który może zapewnić "Żółto-Niebieskim" awans do następnej rundy. Serdecznie zapraszamy!

UKS Jordan Łódź - MKS Kutno 75:85 (15:24, 23:26, 7:15, 30:20)

Punktowały dla MKS : Magdalena Grzelak (27), Lucyna Sawicka (27), Kónikowska (2), Malarska (4), Koziczak (8), Filipiak (0), Adrianna Grzelak (9), Janczak (0), Sobczyk (4), Galicka (1), Przytulska (3).