Reklama

Kredyt gotówkowy czy pożyczka krótkoterminowa – co wybrać , kiedy brakuje ci gotówki?

Opublikowano:
Autor:

Kredyt gotówkowy czy pożyczka krótkoterminowa – co wybrać , kiedy brakuje ci gotówki? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W okresie wakacji wydajesz dużo więcej, niż w trakcie innych miesięcy. Wymarzony urlop z rodziną, letnie szaleństwo, wypady ze znajomymi za miasto czy spotkania przy grillu. To wszystko sprawia, że zawartość Twojego portfela zaczyna znikać w zastraszającym tempie. Nagle okazuje się, że standardowo wystarczająco pensja to teraz za mało. Z drugiej strony trudno oprzeć się tak długo wyczekiwanemu urlopowi ze wszystkimi jego urokami. Rozwiązanie jest tylko jedno – znaleźć dodatkowe źródło gotówki.Skąd wziąć dodatkowe pieniądze, żeby pokryć wszystkie koszty? Jak cieszyć się latem, bez ciągłego zamartwiania się o brak gotówki? Pomóc w tym może kredyt gotówkowy lub pożyczka krótkoterminowa. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym różnią się te dwa produkty finansowe.

Wszystko o kredycie gotówkowym?

Pierwszą z dość szybkich możliwości uzyskania pieniędzy jest kredyt gotówkowy. Produkt przeznaczony jest dla każdego, kto chce pożyczyć dużą kwotę pieniędzy rozłożoną na raty. Kredytów gotówkowych udzielają tylko banki. Wszystkie transakcje zawarte między bankiem a klientami podlegają prawu bankowemu. A nad bankami kontrolę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego.

Jaką kwotę kredytu uzyskasz?

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, kiedy potrzebujesz większych pieniędzy niż tylko kilkaset złotych, kredyt gotówkowy będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem. Banki udzielają kredytów gotówkowych w wysokości od 500 złotych do 150-200 tysięcy złotych. Są to naprawdę duże zobowiązania, których spłata rozłożona jest na dłuższy okres – od 12 miesięcy do kilku lat.

Jakie warunki musisz spełnić?

Jakie warunki musisz spełnić, żeby przyznano Ci kredyt? Przede wszystkim musisz wykazać się pełną zdolnością kredytową. Co to w praktyce oznacza? Biorąc kredyt musisz być nie tylko wypłacalnym klientem, ale również pracować w oparciu o umowę o pracę. Niestety banki nie żywią zaufania do konsumentów, którzy pracują na umowę zlecenie lub wykonują prace w oparciu o umowy o dzieło. Bank, który udziela Ci kredytu, chce być całkowicie pewny, że będziesz w stanie terminowo spłacać swoje zobowiązanie.

Na co możesz wydać pieniądze?

Trzeba wiedzieć, że w teorii pieniądze z kredytu gotówkowego możesz przeznaczyć na dowolny, wybrany przez Ciebie cel. W praktyce niestety nie wygląda to tak różowo. Zanim otrzymasz z banku upragnione środki pieniężne, musisz zadeklarować na co je wydasz. Banki wykluczają możliwość finansowania z kredytu działalności gospodarczej i opłat za nią związanych. Chodzi tu o rozliczanie się z ZUS-em, czy wypłacanie pensji pracownikom. Jeśli tylko przeznaczysz pieniądze, na cel, który określony był przy podpisywaniu umowy jako „niedozwolony”, bank zerwie z Tobą umowę i każe spłacić całe zobowiązanie wraz z odsetkami za cały okres kredytowania.

Ile trzeba czekać na kredyt?

Na kredyt gotówkowy nie będziesz czekał długo. Coraz więcej banków oferuje ekspresowe kredyty gotówkowe, które dostaniesz nawet w 15 minut. Jeśli chcesz postarać się o pieniądze nie wychodząc z domu, wystarczy, że wypełnisz elektroniczny wniosek dostępny na stronie internetowej interesującego Cię banku. Niestety cała procedura przyznania kredytu nie jest już taka prosta. Przy staraniu się o kredyt należy dostarczyć wszelkie niezbędne zaświadczenia o zatrudnieniu, a także odesłać do banku podpisaną umowę kredytową. Oczywiście możesz otrzymać kredyt, jeśli wykażesz pełną zdolność kredytową.

Pożyczka krótkoterminowa?

Na szczęście większość ludzi na wakacje potrzebuje wsparcia finansowego oscylującego w granicach jedynie kilkuset złotych. Jeśli należysz do takich osób, zdecyduj się na pożyczkę krótkoterminową. To produkt przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą dostać pieniądze na nieprzewidziane, mniejsze wydatki w dosłownie kilka minut. Pożyczki krótkoterminowe udzielane są przez instytucje pozabankowe, które nadzoruje Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów, a także Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. To niezaprzeczalnie dowód na to, że pieniądze choć nie z banku, również są bezpieczne.

Wygoda i niezależność

Pożyczka krótkoterminowa zapewnia wysoki komfort polegający na krótkim czasie oczekiwania, a także braku konieczności wychodzenia z domu, czy wypełniania sterty formularzy. Na Twoim koncie już w kilka minut od złożenia i potwierdzenia wniosku pojawią się pieniądze, które możesz wydać na każdy upragniony przez Ciebie cel. Bez różnicy czy będą to bieżące rachunki, na które zabrakło pieniędzy, dopłata na wakacyjny wyjazd, czy po prostu zakupy. Jedyną osobą, która zdecyduje na co pójdą te pieniądze, jesteś Ty.

Kwota i termin spłaty zależy tylko od ciebie

Dodatkowym atutem pożyczki krótkoterminowej jest to, że Ty sam ustalasz jej kwotę i czas spłaty. Na większości stron internetowych serwisów oferujących pożyczki krótkoterminowe znajdziesz specjalne suwaki, które w prosty sposób możesz ustawiać. Minimalna wartość pożyczki to zazwyczaj 50 złotych, a maksymalna raczej nie przekracza 2500 złotych. Jeśli zaś chodzi o termin spłaty, to większość instytucji pozabankowych oferuje okres od 30 do 60 dni (60 dni spłaty tylko w Wonga).

Jaką pożyczkę wybrać?

Pożyczka krótkoterminowa wydaje się idealnym pomysłem na sfinansowanie letnich wydatków, lepszym nawet od kredytu gotówkowego, którego spłata to poważne, długoterminowe zobowiązanie. Jedynym problemem, który może zaprzątać Ci głowę to wybór odpowiedniej firmy, z której pożyczysz pieniądze. Jedną z najlepszych i najbardziej godnych polecenia, a zarazem najpopularniejszych instytucji pożyczkowych działających na polskim rynku jest Wonga.

Czym jest Wonga?

Wonga to sprawnie działający serwis pożyczkowy z atrakcyjną ofertą. Nowym klientom Wonga proponuje pożyczkę w wysokości 750 złotych do spłaty w maksymalnie 60 dni za jedyne 10 złotych. To wydatek, którego nawet nie poczuje Twoja kieszeń. Plusów wynikających z wzięcia tej pożyczki jest wiele. Warto wiedzieć, że pieniądze przyznawane są nawet w 5 minut, a to aż 3 razy szybciej niż w innych instytucjach pozabankowych. Korzystając z Wonga możesz mieć pewność, że będziesz o wszystkim na bieżąco informowany. Serwis posiada sprawnie działający system powiadomień, które przychodzą do klienta pod dwiema postaciami – wiadomości SMS i mailów. Jeśli nie chcesz poprzestać na jednorazowej pożyczce, to w Wonga przewidziane są specjale bonusy. Całkiem niedawno uruchomiono Program Korzyści dla stałych klientów, mający na celu nagradzanie ich za rzetelne, terminowe spłaty zobowiązań. Premie w tej sytuacji są dość atrakcyjne – z każdą wziętą pożyczką uzyskujesz zniżkę na każdą kolejną. Ponadto takie działanie pomaga też w budowaniu pozytywnej historii kredytowej.

Jak można łatwo zauważyć, pożyczka krótkoterminowa jest z pewnością łatwiejszą i dogodniejszą formą finansowania wydatków w sytuacji, kiedy zapotrzebowanie pieniężne jest małe. Nie niesie ona za sobą większych konsekwencji, ponieważ spłata pożyczki ogranicza się do zaledwie miesiąca lub dwóch. Wygoda decydowania, jaką kwotę weźmiesz i w jakim terminie ją spłacisz, powoduje, że to idealne rozwiązanie na wakacje. O ile nie potrzebujesz naprawdę dużej kwoty pieniędzy, zdecyduj się na pożyczkę krótkoterminową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE