Reklama

Reklama

Krośniewice dla seniorów

Opublikowano: ndz, 26 wrz 2021 13:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lato tego roku było niezwykle intensywne dla krośniewickich seniorów. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji realizowało projekt pn. "Piękni, zdrowi, utalentowani" sfinansowany z funduszy Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozyskane środki w wysokości 15.000 zł umożliwiły zorganizowanie zajęć, których uczestnikami były osoby w wieku 60+ zamieszkujące gminę Krośniewice.

Reklama

W ramach projektu zostały zrealizowane następujące bloki tematyczne:
•    Nie boję się Internetu (zajęcia komputerowe),
•    Zdrowo jem, zdrowo żyję (warsztaty z dietetyczką i zajęcia ruchowe),
•    Piękni i zadbani (warsztaty z kosmetyczką i ze stylistką),
•    Scena jest dla mnie (warsztaty teatralne),
•    Odkrywam talent (sitodruk na tkaninie).

Zajęcia dotyczyły różnych dziedzin – jedne praktycznych, inne artystycznych, jeszcze inne służyły aktywności ruchowej. Na pewno wszystkie były interesujące i pożyteczne. Prowadzący to osoby zaproszone do współpracy lub instruktorki GCKSiR – w zależności od tematyki. W ramach działań projektowych odbyło się 7 warsztatów tematycznych z różnych dziedzin. Ich realizacja to łącznie 40 spotkań, w przeliczeniu na godziny zegarowe to – zgodnie z harmonogramem – 68 godzin wspólnych ćwiczeń, prób, zajęć warsztatowych. W rzeczywistości realizacja zajęła znacznie więcej czasu, bo dłużej niż planowano trwały spacery z kijkami, próby teatralne, zajęcia komputerowe. Po zakończeniu niektórych warsztatów potrzebna była jeszcze rozmowa, dodatkowe informacje, indywidualne porady – to cieszyło, bo świadczyło o dobrze dobranej tematyce. W zajęciach wzięło udział łącznie 112 osób.

Finał projektu – koncert z udziałem gości i miejscowych artystów – miał się odbyć w sali widowiskowej Ośrodka Kultury OSPa. Okoliczności epidemiczne nastręczyły pewne trudności w realizacji pierwotnych zamierzeń, toteż trzeba było zmienić plany i szybko znaleźć inny pomysł na uroczyste zakończenie. Dzięki dobrej współpracy z Fundacją BGK i Teatrem Powszechnym w Łodzi finał był godny dużego projektu. Liczna, bo dziewięćdziesięcioosobowa grupa osób obejrzała spektakl specjalnie dla nich zagrany – była to sztuka Krzysztofa Kędziory pt. Wykapany zięć w reżyserii Pawła Szkotaka. Przedstawienie zaprezentowano na Małej Scenie Teatru Powszechnego, a na widowni zasiedli wyłącznie krośniewiczanie. Publiczność dobrze się bawiła (Powszechny to wszak Polskie Centrum Komedii), a przy tym amatorzy podpatrywali zawodowców.

Projekt był szeroki, czasochłonny, intensywny. Gdyby nie koronawirus, realizacja trwałaby sześć miesięcy, ograniczenia pandemiczne skróciły ten czas do trzech miesięcy, ale udało się skorygować harmonogram, zrealizować zajęcia w całości, rzetelnie je przeprowadzić. Wszyscy – uczestnicy i realizatorzy – są bogatsi o nowe wiadomości, umiejętności i doświadczenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)