KS lepszy od Widzewa w III rundzie OPP

Opublikowano: czw, 8 paź 2015 16:30

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Wydarzenia W III rundzie Okręgowego Pucharu Polski KS Sand Bus Kutno zmierzył się na własnym boisku z Widzewem Łódź. Kutnowski zespół wygrał 2-0 po trafieniach Gracjana Sobczaka i Piotra Kierusa. Dzięki odniesionemu zwycięstwu KS awansował do kolejnej rundy rozgrywek.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem, spokojnej, wyrównanej gry w wykonaniu obu drużyn. Częściej przy piłce utrzymywali się jednak zawodnicy łódzkiego klubu. Z czasem jednak do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić piłkarze KS, którzy coraz śmielej atakowali bramkę strzeżoną przez Chachułę.

Pierwszy zryw KS-u miał miejce w 12. minucie, kiedy groźną, indywidualną akcję przeprowadził Piotr Michalski, Zawodnik wygrał pojedynek z łódzkim obrońcą, wpadł w pole karne, jednak oddany przez niego strzał minął słupek bramki. Trzy minuty później ponownie zakotłowało się w polu karnym gości po dośrodkowaniu Kamila Zagajewskiego. Niestety strzał Muchy minął bramkę.

Napór KS-u przyniósł skutek w 17. minucie, kiedy po błędzie Princewilla Okachiego w sytuacji sam na sam z Chachułą znalazł się Gracjan Sobczak. Kutnowski zawodnik będąc 20 metrów od bramki podciął piłkę nad interweniującym bramkarzem wyprowadzając KS na prowadzenie.

W kolejnych minutach Widzew dążył do strzelenia wyrównującej bramki. W 34. minucie na strzał, po rzucie wolnym, zdecydował się Michał Czaplarski, jednak na posterunku bez zarzutu spisał się Paweł Sobczak. Kilka chwil potem wyrównującego gola mógł zdobyć Igor Świątkiewicz. Na szczęście dla kutnowskiego zespołu piłka uderzyła w słupek.

Jeszcze przed przerwą dobrą okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Bartosz Kaczor, po którego strzale głową, piłka minimalnie minęła bramkę gości.

Początek drugiej odsłony spotkania należał do Widzewa, który był aktywniejszy w konstruowaniu akcji offensywnych. Goście byli bliscy doprowadzenia do remisu, kiedy po dośrodkowaniu Pietrasa, w słupek trafił Kralkowski.

W 62. minucie, licznie przybyłych na to spotkanie łódzkich kibiców, po raz kolejny uciszył jednak Piotr Kierus, który wykorzystując dokładne dośrodkowanie z bocznego sektora Andrzeja Grzegorka wyprowadził KS na dwubramkowe prowadzenie.

Piłkarze łódzkiego Widzewa, pomimo strat nie złożyli broni i starali się odwrócić losy spotkania. Bardzo dobrze pomiędzy słupkami spisywał się jednak Paweł Sobczak i blok defensywny kutnowskiej drużyny, który skutecznie rozbijał ataki gości.

Wynik nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka i po dobrym spotkaniu KS Sand Bus Kutno pokonał Widzew 2-0, meldując się tym samym w kolejnej rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

KS Sand Bus Kutno - RTS Widzew Łódź 2-0 (1-0)

1-0 17' G. Sobczak

2-0 64' Kierus

KS: P. Sobczak – Ławniczak (Łuczak), Żemigała, Kaczor, Grzegorek, Mucha, Jakubowski, G. Sobczak, Zagajewski, Kierus (Góralczyk), Michalski (Wietrzyk)

Widzew: Chachuła – Pietras, Dudała (Majerz), Maczurek, Milczarek – Puchalski (Kralkowski), Kozieł, Okachi, Czaplarski, Gilarski (Rachubiński) – Świątkiewicz (Kasperczak)