Reklama

Reklama

"Książka łączy" przyjaciół

Opublikowano: 27 października 2017 11:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Międzyszkolny Drużynowy Turniej Przyjaciół Bibliotek pod hasłem "Książka nas łączy" odbył się 25 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie.

Reklama

Patronat nad Turniejem objął starosta kutnowski Krzysztof Debich. Imprezę zorganizowały: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi Filia w Kutnie. Działanie związane było z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

W rozgrywkach ruchowych, plastycznych i literackich nawiązujących do zadań i pracy biblioteki szkolnej uczestniczyły sześcioosobowe drużyny z 10 szkół powiatu kutnowskiego: Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie, Szkoła Podstawowa im. Mieczysławy Butler w Ostrowach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kutnie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie, Szkoła Podstawowa im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Micinie, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie (dla Słabo Słyszących), Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie.

Uczniowie m. in. przenosili książki bez użycia dłoni i układali je alfabetycznie. Musieli wykazać się znajomością tytułów lektur i umiejętnością korzystania ze słowników. W niektórych konkurencjach liczyła się szybkość, na przykład przy stemplowaniu, w innych, jak wykonanie okładki, ważna była precyzyjność. Drużyny musiały wykazać się kreatywnością i wyobraźnią wykonując ilustrację do fragmentu książki.

W turnieju uczestniczyli Przyjaciele Bibliotek zatem żadne z zadań nie sprawiło uczniom kłopotu. Po zaciętej sportowej i intelektualnej rywalizacji trzy drużyny zdobyły taką samą ilość punktów. W dogrywce, polegającej na jednoczesnym czytaniu książki i kozłowaniu piłki, zawodnicy byli nie do pokonania. Potyczka między drużyną Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie i Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych trwała niemal pół godziny, budząc zachwyt pozostałych uczestników, nauczycieli i organizatorów.
Ostatecznie Turniej wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych pod opieką nauczycielki Agnieszki Miedzińskiej. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie pod opieką nauczycielki Agnieszki Maćkowskiej. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Strzegocinie pod opieką nauczycielki Anny Michalak.

Bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek nagrodzono laureatów. Turniej przygotowały Małgorzata Jaworska, Izabela Smolarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, Jolanta Kaczmarek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Kutnie ­ i Agnieszka Mikołajczyk z Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)