Księża pokonali policjantów

Księża pokonali policjantów - Zdjęcie główne

WydarzeniaPo raz piąty na zielonej murawie spotkali się piłkarze reprezentujący księży i kutnowskich policjantów. Po raz pierwszy w historii lepsi okazali się Księża, którzy wygrali 3:0 (1:0). Mecz trwał 2 x 30 minut.

Jak co roku, kutnowscy kibice mogli obejrzeć "w akcji" jednego z organizatorów meczu - księdza Jana Dobrodzieja z parafii pod wezwanem św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Tym razem duchowny propagował Święto Flagi i podczas meczu paradował z biało-czerwoną flagą.

Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0 dla Księży. W 21. minucie wynik meczu otworzył Tomasz Jaszczak. Po przerwie Księża byli w jeszcze lepszych humorach. W 47. minucie na 2:0 podwyższył Paweł Baranowski, zaś pięć minut przed końcem spotkania wynik ustalił Marek Kowalski. Policjanci mimo kilku sytuacji nie potrafili pokonać bramkarza rywali, Łukasza Żyto.

- Dopisała pogoda i na trybunach zgromadziło się blisko 1000 fanów piłki kopanej. Jestem przy tej imprezie od początku, czyli od pięciu lat i z roku na rok jest ciekawiej. Mimo iż było to towarzyskie spotkanie, to zawodnicy grali na poważnie i nie odpuszczali - mówi Jerzy Papiewski, komentator sportowy.

Księża - Policjanci 3:0 (1:0)
1:0 Tomasz Jaszczak 21'
2:0 Paweł Baranowski 47'
3:0 Marek Kowalski 55'