Reklama

Kto pisze strategię opozycji?

Opublikowano:
Autor:

Kto pisze strategię opozycji? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nadal nie wiadomo, kto będzie pisał opozycyjną strategię rozwoju miasta Kutna. Mimo że dokument ma być gotowy w grudniu, radna Maria Aulich (obecnie niezrzeszona, wcześniej PiS) nie chce ujawnić ani priorytetów projektu, ani listy osób, które będą pracowały nad jej powstaniem.Sprawa budzi spore kontrowersje, bo na swoim blogu radna zapowiadała, że w pracę na projektem włączy "jak największą liczbę mieszkańców miasta". Wszystko miało być jawne. Maria Aulich póki co nie chce jednak ujawniać składu zespołu.

Twierdzi, że nazwiska poznamy wówczas, gdy upubliczniona zostanie strategia. Jednocześnie przekonuje, że zespół pracujący nad dokumentem "wypada korzystniej" od tego, który będzie opracowywał strategię na zlecenie obecnych władz miasta.

Aurą tajemnicy owiane są także priorytety projektu, bo według M. Aulich ujawnianie zbyt wielu szczegółów nie jest zbyt korzystne na tym etapie. Zwłaszcza gdy powstają dwa konkurencyjne projekty.

Zdaniem radnej zadaniem strategii jest wywołanie w mieście dyskusji społecznej o przyszłości Kutna oraz jego problemach. Maria Aulich chciałaby przekonać do pomysłów "tajemniczego zespołu" większość mieszkańców. Radna liczy, że doczeka też takich czasów, kiedy władza będzie korzystała ze wskazań opozycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE