Reklama

Kulisy napaści na policjanta. "Nikt się tego nie spodziewał"

Opublikowano:
Autor:

Kulisy napaści na policjanta. "Nikt się tego nie spodziewał" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Większość z nas takie sceny zna tylko z filmów i książek. To miała być rutynowa interwencja, kolejna z wielu podejmowanych przez kutnowskich policjantów. Ta jednak mogła zakończyć się istnym dramatem. Na policjanta z Kutna rzucił się uzbrojony w nóż mężczyzna. Funkcjonariusz wymagał pomocy lekarzy, a sam napastnik został zatrzymany i przewieziony do szpitala.

Do tego poważnego incydentu doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Początkowo docierające do nas informacje brzmiały wyjątkowo groźnie.

- Policjant został ranny w dłoń, zaatakował go mężczyzna z nożem - mówili nam mieszkańcy podkutnowskich wsi.

Co naprawdę wydarzyło się w piątkowy wieczór (24 sierpnia) w Gołębiewku Starym?

Złapał za nóż i zaatakował

Jak dowiadywaliśmy się nieoficjalnie, przed uzyskaniem szczegółów z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, interwencja mundurowych była podejmowana prawdopodobnie w związku z awanturą domową. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że jeden z mundurowych został zaatakowany przez agresywnego mężczyznę uzbrojonego w nóż. Z naszych ustaleń wynika, że napastnikiem był 66-letni mężczyzna, Czesław G. Na szczęście policjant w porę zareagował i szybko obezwładnił napastnika. Mundurowy został rany w palec, na który założono kilka szwów.

Nasze ustalenia niemal w całości potwierdza asp. szt. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- W dniu 24 sierpnia ok. godz. 17.30 policjanci z KPP Kutno udali się na interwencję do miejscowości Gołębiewek Stary, gdzie według zgłoszenia miało dojść do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami, z których jeden kierował wobec drugiego groźby karalne. Na miejscu podczas przeprowadzania interwencji 66-letni mężczyzna złapał za nóż i zaatakował policjanta. Policjant doznał obrażeń w postaci powierzchownej rany ciętej kciuka w lewej dłoni. Udzielona mu została pomoc - informuje asp. szt. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

66 letniego mężczyznę obezwładniono. Został przewieziony do szpitala w Gostyninie.

- Trwają czynności w kierunku art 223 kk tj. czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego mające na celu wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia - dodaje Edyta Machnik.

Kodeks karny za wskazany przez E. Machnik czyn przewiduje karę od roku do 10 lat więzienia.

Natomiast, jak udaje nam się ustalić, to nie pierwsza wizyta policji w domu mężczyzny.

"Jest dziwny, ale nie niebezpieczny"

Policjanci w miejscu zamieszkania Czesława G. mają być częstymi gośćmi. Jak mówią nam miejscowi, często dochodzi tam do awantur domowych. Sam Czesław G. jednak, zdaniem mieszkańców wsi, jest spokojnym człowiekiem i nigdy nie zagrażał lokalnej społeczności.

- Ten człowiek ma prawdopodobnie nieduże zaburzenia psychiczne, jednak nigdy nie byłem świadkiem agresji z jego strony. Chociaż w jego domu policja ponoć bywa często, ale wiadomo, to niekoniecznie musi być jego wina – mówi nam pan Piotr, mieszkaniec Gołębiewka Starego.

Zdaniem mieszkańców, wcześniej nigdy nic nie zapowiadało, że mężczyzna może spróbować zranić innego człowieka nożem. Nigdy nikogo nie zaczepiał, a w stosunku do swoich znajomych ze wsi zawsze był taktowny.

- To człowiek, który stara się jak może, żeby jakoś wiązać koniec z końcem. Nie ma lekko w życiu. Spotykałem go czasami w okolicach sklepu, wypił piwo, czasami poprosił, żeby poczęstować go papierosem i tyle, nigdy zbytnio nie rzucał się w oczy – mówi nam kolejny z napotkanych mężczyzn.

Jak zatem doszło do tego, że pan Czesław rzucił się na policjanta z nożem w ręce?

- Wydaje mi się, że musiał wypić za dużo, albo wypić coś z "niepewnego źródła" i potem mu po prostu odbiło. Innego wytłumaczenia nie jestem w stanie znaleźć. Ogromna szkoda, że tak się stało, szczęście w nieszczęściu, że skończyło się tylko na kilku szwach – mówi kolejny z mieszkańców, pan Ireneusz (imię zmienione na jego życzenie).

Mieszkańcy są wyraźnie zaskoczeni zachowaniem Czesława G., a my czekamy na kolejne fakty w tej sprawie. Jakie są dokładne okoliczności zajść z piątkowego wieczoru? Jakie konsekwencje czekają mężczyznę? Sprawę będziemy monitorować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE