Reklama

Kultura w dobie kryzysu: kutnowski Ogólnopolski Dom Kultury

Opublikowano:
Autor:

Kultura w dobie kryzysu: kutnowski Ogólnopolski Dom Kultury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tymczasowe zamknięcie budynków Kutnowskiego Domu Kultury i Centrum Teatru Muzyki i Tańca wcale nie oznacza zawieszenia ich działalności. O czym przekonać może się każdy (nie tylko w Kutnie), obserwujący strony instytucji w mediach społecznościowych. W jednej chwili KDK się raczej ODK - Ogólnopolskim Domem Kultury!

- W tzw. dobie kryzysu mamy przyjemność napisać o niemałym sukcesie! Minął tydzień od momentu jak nagle działalność naszej instytucji zmuszeni byliśmy przenieść do sieci. Zareagować na potrzeby odbiorców należało od razu. I tak w pierwszym tygodniu jak została podjęta decyzja o zamknięciu instytucji kultury, zorganizowaliśmy 6 wydarzeń online, a dodatkowo ruszyliśmy z cyklicznym programem “Kulturalna Kwarantanna“ - informuje KDK.

“Kulturalna Kwarantanna” to przede wszystkim propozycje zajęć plastycznych dla dzieci i rodziców, origami czy szycia. Pojawi się również młodzież z sekcji KDK czytająca najmłodszym bajki, a także kulinarne przepisy. Wszystko w bardzo przystępnej formie krótkich filmów nagrywanych przez instruktorów domu kultury w domowym zaciszu zgodnie z zaleceniem #zostańwdomu.

Do sieci trafiają również nagradzane na festiwalach spektakle kutnowskiej Grupy Teatralnej “od jutra”, cieszące się popularnością sztuki Kutnowskiego Teatru Amatorskiego im. Aleksandra Fredry czy dla najmłodszych wesołe bajki Teatru PUSZEK. Do internetu trafiło już 6 spektakli. Są to materiały, które dotychczas dostępne były jedynie w archiwum. Strzałem w 10 są te skierowane do najmłodszych!

- Już teraz wiemy, że nasza oferta online trafia nie tylko do mieszkańców naszego miasta, ale i do odbiorców z terenu całego kraju (a nawet świata), co udowodniła rekordowa liczba widzów oglądająca retransmisję spektaklu „Pchła Szachrajka” w ramach projektu Straszaki bawią Dzieciaki - podaje KDK. - Przed ekranami swoich komputerów, tabletów i smartfonów w jednym czasie zasiadło około 12 tysięcy osób, w tym Polaków mieszkających w Oslo, Dreznie czy Wilnie. Liczba osób, którym w ciągu doby wyświetliła się na ekranie informacja o wydarzeniu “Pchła Szachrajka Online” to 1,6 mln a ponad 50 tys. osób zadeklarowało udział w tej jednej retransmisji spektaklu. W tej chwili post z video ma ponad 175 tys. odbiorców i ponad 130 tys. wyświetleń. Warto podkreślić, że spektakl jest dostępny cały czas i te liczby rosną. Oczywiście pozostałe opublikowane spektakle również cieszą się dużym zainteresowaniem a w ciągu 7 dni nasza strona na Facebooku osiągnęła przyrost 60 proc. nowych fanów!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE