Reklama

Kurtyny wodne w Kutnie „nie w tym sezonie”

Opublikowano:
Autor:

Kurtyny wodne w Kutnie „nie w tym sezonie” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ostatnio na naszych łamach informowaliśmy o dyskusji między radną miejską a wiceprezydentem dotyczącą montażu kurtyn wodnych. Miało to miejsce podczas obrad Rady Miasta. Teraz magistrat wydał oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Choć upały na razie odpuściły, nie trudno się domyślić, że lada moment znów powrócą. Również do naszego miasta. Idealnym pomysłem na ochłodę dla mieszkańców byłyby więc kurtyny wodne, których u nas brakuje. Te jednak zamontowane nie zostaną, a przynajmniej nie w tym roku. O tym informowaliśmy TUTAJ. Wówczas, odpowiadając na pytanie radnej Ewy Rzymowskiej, zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja tłumaczył, że kurtyny najczęściej stosuje się w miejscach, gdzie nie ma fontanny. Musi też zostać zamontowana w odpowiednim miejscu, by nie przeszkadzała ani pieszym, ani innym uczestnikom ruchu.

- Na placu nawet nie ma miejsca, żeby postawić tę kurtynę. Myśmy rozważali różne rozwiązania. Ja nie widzę miejsca, gdzie takie kurtyny w momencie upału mogłyby powstać, ale rozważymy interpelację - mówił wówczas Boczkaja.

Teraz z kolei pojawiła się pisemna odpowiedź na interpelację radnej.

- Rozważany jest zakup i ustawienie takich urządzeń w przyszłorocznym sezonie. Kurtyny swoją stylistyką powinny nawiązywać do logotypu Kutna Miasta Róż. Z uwagi na kilka dostępnych rozwiązań technologicznych, lokalizacja musi spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Koniecznym jest również efektywne wykorzystywanie wody przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu dla osób korzystających z tego rodzaju udogodnień - odpowiada wiceprezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE