Reklama

Kutnianie chcą pomnika dr Troczewskiego

Opublikowano:
Autor:

Kutnianie chcą pomnika dr Troczewskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Budżet Obywatelski cieszy się w naszym mieście coraz większym zainteresowaniem i poparciem. Ludzie chętnie zgłaszają nowe pomysły i własne projekty, mające na celu ulepszanie i poprawianie wizerunku okolicy. Jednym z nich ma być pomnik/ławeczka dr Antoniego Troczewskiego.

Na portalu społecznościowym powstała strona "Chcemy pomnika/ławeczki dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie". Jej organizatorzy mają jeden cel: zebranie osób popierających ich inicjatywę. Chcą zachęcić mieszkańców kutna do uczczenia w ten sposób sylwetki doktora.

- Chcemy, by każdy mógł usiąść obok i zrobić zdjęcie. Żeby ławeczka doktora na ulicy Królewskiej wpisała się w koloryt miasta. Każdy mieszkaniec ulicę Królewską zna i przemieszcza się nią prawie codziennie. Każdy turysta i gość grodu nad Ochnią choć raz ulicą Królewską przejdzie chociażby do kościoła lub do nowej fontanny. Więc naszym zdaniem lokalizacja nie podlega dyskusji. Natomiast dobrym uzupełnieniem obok ławeczki byłaby tablica i informacyjna z notatką na temat doktora - czytamy na stronie wydarzenia.

Warto przypomnieć, że doktor Antoni Troczewski był wybitnym lekarzem, pisał prace naukowe i organizował w naszym mieście zjazdy lekarskie. Stał się również orędownikiem bezpłatnego lecznictwa szpitalnego.

Projekt pomnika/ławeczki doktora Troczewskiego został zgłoszony w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE