Reklama

Reklama

Kutnianie dla poległych. II Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano: ndz, 1 mar 2015 16:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Około stu osób przeszło dziś w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanym przez kutnowski Obóz Narodowo-Radykalny. Uroczystości obchodzone były w mieście róż już po raz drugi. Rozpoczęły się mszą świętą w intencji poległych żołnierzy. Po jej zakończeniu spod świątyni ruszył pochód, który przez ulicę Królewską, Barlickiego i 29 Listopada dotarł na Grób Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Parafialnym.Głos zabierali organizatorzy, którzy mówili o potrzebie i misji odkłamywania historii i pamięci o Żołnierzach Wyklętych oraz goście.

Reklama

- Możecie dumnie stanąć z wypiętą piersią i powiedzieć, że jesteście elitą - mówił Tomasz Rzymkowski ze stowarzyszenia KoLiber, który kandydował w wyborach na radnego Rady Miasta z listy Ruchu Narodowego. - To, że nie ma wśród nas nikogo z zaproszonych władz mnie nie dziwi. Jest mi jednak ogromnie przykro, że nie ma wśród nas żadnego duchownego.

Głos zabrał również poseł Tadeusz Woźniak.

- Należy pamiętać, że Żołnierze Wyklęci walczyli jeszcze długo po zakończeniu wojny. Ostatni członek ruchu oporu - Józef Franczak "Lalek" zginął prawie 20 lat później. Już za mojego życia! - mówił parlamentarzysta.

- To, co cieszy mnie najbardziej to fakt, że jest tutaj tyle młodych ludzi - dodawał porucznik Wojska Polskiego Józef Stocki, żołnierz 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, który podkreślał, że to na nich spoczywa obowiązek niesienia prawd historycznych i pamięci o tych, którzy poświęcili swe życia za wolność naszego kraju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)