Reklama

Kutnianie nie sprzątają po swoich psach. „To nie jest KUPA roboty”

Opublikowano:
Autor:

Kutnianie nie sprzątają po swoich psach. „To nie jest KUPA roboty” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny raz na świecznik wraca temat właścicieli czworonogów, którzy niechętnie sprzątają po swoich pupilach. Tym razem porusza go Krzysztof Matusiak, radny rady miasta.

Radny niedawno złożył w tej sprawie interpelację, w której apeluje do władz Kutna o przeprowadzenie kampanii edukacyjnej. Jej celem miałoby być zwiększenie świadomości ekologicznej właścicieli psów w zakresie usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez psy na ulicach, chodnikach, skwerach i zieleńcach.

- Zanieczyszczenia pozostawiane przez psy są w stanie zirytować, szczególnie jeśli pojawiają się niemal codziennie w bezpośrednim otoczeniu człowieka, ponadto odchody te stanowią istotny problem za względu na zagrożenie epidemiologiczne i zanieczyszczenie środowiska. W ostatnich latach nasiliła się kampania medialna zwracająca uwagę na skutki zanieczyszczenia psimi odchodami w polskich miastach. Najbardziej znana spośród nich prowadzona była pod hasłem „Posprzątaj, to nie jest kupa roboty” - pisze Krzysztof Matusiak.

Radny wnioskuje o przeprowadzenie akcji edukacyjnej i informacyjnej wśród mieszkańców oraz w szkołach. Proponuje także nakleić na słupach oświetleniowych naklejki z hasłem np. „Posprzątaj, to nie jest kupa roboty”.

Warto dodać, że w naszym mieście była już prowadzona podobna akcja pod hasłem „Kupa nie gryzie”. W jej ramach w naszym mieście pojawiły się plakaty informacyjne a mieszkańcy w urzędzie miasta mogli odbierać specjalnie urządzenia do zbierania psich odchodów.

O odpowiedzi na pismo radnego poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE