Reklama

Kutnianie pojadą nowoczesnymi pociągami. Ale dokąd?

Opublikowano:
Autor:

Kutnianie pojadą nowoczesnymi pociągami. Ale dokąd? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wygląda na to, że kondycja polskiej kolei ma się coraz lepiej. Dzięki temu, również kutnianie te zmiany mogą odczuć na własnej skórze. Oprócz modernizacji, jaką obecnie przechodzi kutnowska stacja, będziemy mogli liczyć także na większy komfort podróżowania, a to za sprawą tajemniczych Impulsów...

O co chodzi? Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła 14 nowych elektrycznych składów, o nazwie Impuls. Pojazdy te będą wyposażone w klimatyzację, wi-fi, miejsca na rowery, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz defibrylatory. W każdym znajdować się będzie 160 miejsc siedzących.

Impulsy będą obsługiwać połączenia w województwie łódzkim. Z naszego miasta będzie można pojechać nim do Skierniewic przez Łowicz. W tej chwili na trasie Kutno-Łowicz-Skierniewice odbywa się 7 kursów w ciągu doby. Realizowane są one jednak przez innego przewoźnika. Dla łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej to będzie debiut.

- Czekamy na pierwszą partię pojazdów, która ma do nas trafić w październiku. W grudniu br. pociągi trafią do eksploatacji. Planujemy wtedy uruchomienie nowego połączenia Skierniewice-Łowicz-Kutno. Impulsy uzupełnią także tabor wykorzystywany na obecnych trasach - poinformował prezes ŁKA Janusz Malinowski dla portalsamorzadowy.pl.

W pierwszej transzy do ŁKA trafią 4 pociągi, kolejne 10 ma być dostarczone w przyszłym roku. Newag - firma, która ma dostarczyć pociągi - został wyłoniony w ramach postępowania na "Dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniem usług ich utrzymania w ramach projektu - Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap II". Wartość projektu to ponad 262 mln zł, z czego ponad 181 mln zł to dofinansowanie z RPO województwa łódzkiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE