Reklama

Kutnianie pożegnali Artura Fryza

Opublikowano:
Autor:

Kutnianie pożegnali Artura Fryza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Kutnie odbył się pogrzeb Artura Fryza, zmarłego poety i byłego radnego miejskiego.Pogrzeb znanego poety był bardzo skromny. Do Kutna wpłynęły kondolencje z całej Polski.

Artur Fryz, który urodził się w 1963 roku w Ostrowie Wielkopolskim z naszym miastem był związany przez blisko 24 lata. Skończył studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

- Znajomi twierdzą, że podczas studiów na KUL-u Fryz był typowany na następcę Zbigniewa Herberta, a później słuch o nim zaginął. Jeśli zaginął, to chyba w Lubelskiem, bo Kutno jest tak fantazyjnie ufryzowane, że trudno je sobie bez Artura wyobrazić - pisał o zmarłym poecie Wojciech Wencel, krytyk literacki i felietonista.

Od samego początku angażował się w życie kulturalne Kutna. Był pracownikiem m.in. Kutnowskiego Domu Kultury, w którym od 2005 roku organizował literacki festiwal "Złoty Środek Poezji", który przyciągał do różanego grodu najlepszych poetów z Polski i zagranicy.

W ostatnich latach był autorem wielu znanych publikacji m.in. "Miasto nad bitwą. 24 sonety municypalne", "Przed zamknięciem", "Czytanie z księgi świętego kłapouchego" czy wydanej w tym roku w Ostrowie Wielkopolskim (rodzinne miasto Fryza - przyp. red.) "Klatka schodowa kieszeń minotaura".

Działalność A. Fryza nie ograniczała się jednak tylko do organizowania kulturalnych wydarzeń w naszym mieście. W latach 2002-2006 był radnym Rady Miasta w Kutnie.

Artur Fryz, który zmarł w zeszły czwartek, w piątek miał poprowadzić spotkanie z cyklu "Strefa Wolnego Słowa i Obrazu" z profesorem Jerzym Robertem Nowakiem pt. " W obronie Polski i polskości".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE