Reklama

Kutnianie przepili prawie 50 milionów złotych! To absolutny rekord...

Opublikowano:
Autor:

Kutnianie przepili prawie 50 milionów złotych! To absolutny rekord... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niemal 50 milionów złotych wyniosła w 2019 roku łączna wartość sprzedanego alkoholu na terenie Kutna. To o prawie trzy miliony złotych więcej niż przed rokiem - wynika ze statystyk przygotowanych przez urzędników magistratu. Na jaki rodzaj alkoholu mieszkańcy miasta róż wydają najwięcej? Czy chętniej piją wódkę, wino czy piwo? Na miejscu czy na wynos?

Z roku na rok mieszkańcy Kutna piją coraz więcej lub też... chętniej sięgają po droższe i "szlachetniejsze" trunki. W 2019 roku wartość sprzedanego alkoholu w Kutnie wyniosła łącznie 49,7 mln zł! Kutnianie na "napoje wyskokowe" wydali prawie trzy miliony złotych więcej niż rok wcześniej. Ze statystyk wynika, że z każdym rokiem sprzedaż alkoholu rośnie. Dla porównania, w 2018 roku alkohol w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie miasta sprzedano łącznie za 46,9 mln zł. Natomiast w 2017 było to 43,3 mln zł, a w 2016 roku - 41,4 mln zł.

Kutnianie olbrzymią większość pieniędzy przeznaczanych na alkohol zostawiają w sklepach monopolowych i marketach. W 2019 roku w punktach „posiadających zezwolenie do spożycia poza miejscem sprzedaży” zakupiono alkohol za prawie 46,8 mln zł. Natomiast w lokalach gastronomicznych i barach, posiadających zezwolenie spożycia na miejscu, obroty zamknęły się w kwocie niecałych 3 mln zł.

Systematycznie rośnie spożycie napojów wysokoprocentowych, czyli wódki, whisky oraz innych alkoholi mających powyżej 18 proc. zawartości alkoholu. W ubiegłym roku na „mocne trunki” mieszkańcy wydali aż 25,2 mln zł. To znacznie więcej niż np. w 2018 roku, gdy wartość sprzedaży wyniosła 22,8 mln zł. Dla porównania w 2017 było to 21,8 mln zł, a w 2016 – 20,5 mln zł.

Wzrosło także spożycie piwa i innych "lekkich alkoholi" (do 4,5 proc.). Kutnianie wydali na nie 19,2 mln zł. To o około 250 tys. zł więcej niż w 2018 roku.

Okazuje się, że w Kutnie mieszkańcy coraz chętniej degustują w winach. Wartość sprzedaży napojów o zawartości alkoholu pomiędzy 4,5 do 18 proc. w ubiegłym roku wyniosła prawie 5,3 mln zł. Ze statystyk wynika, że spożycia wina w mieście systematycznie rośnie. W 2016 wydaliśmy na nie 4,1 mln zł, rok później prawie 4,5 mln zł, a w 2018 roku już 5,1 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE