Reklama

Kutnianie z milionowym zadłużeniem. Ile "wisi" rekordzista?

Opublikowano:
Autor:

Kutnianie z milionowym zadłużeniem. Ile "wisi" rekordzista? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z opublikowanego niedawno raportu Krajowego Rejestru Długów wysnuwa się jasny wniosek: najwięcej dłużników mieszka w małych miastach. Jak na ich tle wypada Kutno? Na jaką kwotę zadłużeni są mieszkańcy miasta róż i na jak wielkim minusie jest rekordzista? Chodzi o miliony złotych!

Jak informuje w raporcie prezes KRD Biura Informacji Gospodarczej - Adam Łącki, w bazie jest ponad 528 tys. dłużników pochodzących z małych miast. Potwierdza to, że sytuacja finansowa mieszkańców w miejscowościach do 20 tys. jest trudniejsza niż w większych ośrodkach miejskich.

Z wyliczeń snuje się wniosek, że mieszkańcy miasteczek zadłużeni są na 8,4 mld zł i stanowią 27 proc. dłużników bazy KRD. Dla porównania, w wielkich miastach odsetek ten wynosi 6 proc., a na wsiach - 3 proc. Okazało się także, że małomiasteczkowy dłużnik jest winien wierzycielom średnio prawie 16 tysięcy zł. Dane te pochodzą z badań, którymi objęte zostały miasteczka z liczbą mieszkańców nieprzekraczającą 20 tys. Jaki dług ciąży na mieszkańcach dwa razy większego Kutna?

- W mieście Kutno łączny dług mieszkańców opiewa na kwotę 77,6 mln złotych. Łączna liczba dłużników wynosi natomiast 4 065 osób - informuje nas Paweł Zawadzki, menedżer ds. analiz rynkowych i komunikacji w KRD.

Jaką kwotą obciążony jest rekordzista? Okazuje się, że największy dług posiada kutnianin z 806 tysiącami złotych na minusie! Pozostaje tylko życzyć szybkiej spłaty...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE