Reklama

Kutnianin wydał (kolejną) powieść! To psychologiczny thriller o...

Opublikowano:
Autor:

Kutnianin wydał (kolejną) powieść! To psychologiczny thriller o... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pochodzący z Kutna Maciej Kaźmierczak, absolwent II LO im. Jana Kasprowicza, aktualnie student filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, wydał kolejną powieść. Po trzech książkach z nurtu fantastyki przyszedł czas na współczesną opowieść - thriller psychologiczny pt. „Dziennikarz”.

Maciej Kaźmierczak to pisarz, rysownik i twórca internetowy. Autor zbioru opowiadań Zwierzyna (2015) oraz powieści Polowanie na kaczki (2017) i Wszechmocny (2018). Opublikował kilkadziesiąt opowiadań w licznych antologiach i magazynach. W 2019 r. został nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Student filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, hobbistycznie zajmuje się redakcją tekstów i grafiką. Niepoprawny pesymista publikujący dekadenckie teksty oraz satyryczne rysunki. Prowadzi popularny profil Lepiej nie będzie i posługuje się pseudonimem Poważny Postczłowiek, który jest jego ironicznym alter ego.

O czym jest "Dziennikarz"?

Eryk Prus, łódzki dziennikarz śledczy, dzieli swoje życie pomiędzy pracą, narzeczoną a niezobowiązującymi kontaktami z młodymi kobietami. Pewnego dnia naczelny wysyła go do Krakowa, aby zbadał sprawę aktorki Adeli Braun. Kobieta twierdzi, że jest prześladowana na tle seksualnym i postanawia nagłośnić sprawę w mediach.

Dziennikarza najbardziej cieszy fakt, że będzie mógł odpocząć od Łodzi i narzeczonej. Jednak sytuacja z aktorką zaczyna się komplikować. Adela kłamie. Jej opowieści nie tworzą spójnej całości. Eryk, chcąc poznać prawdę, trafia na nowy, tajemniczy trop niepowiązany z kobietą, której sprawą miał się zająć.

Kłamstwa coraz mocniej owijają się wokół szyi Eryka i wkrótce okazuje się, że jedyną osobą będącą w pułapce jest on sam.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE