Reklama

Kutnianki nie chcą być mamami? Nasz powiat na ostatnim miejscu w całym województwie

Opublikowano:
Autor:

Kutnianki nie chcą być mamami? Nasz powiat na ostatnim miejscu w całym województwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkanki powiatu kutnowskiego nie "garną się" do macierzyństwa. Tak wynika z analizy przeprowadzonej przez demografa prof. Piotra Szukalskiego. W przygotowanym przez niego zestawieniu "współczynnika dzietności" nasz powiat znalazł się bowiem na ostatnim miejscu w województwie łódzkim.

Prof. Piotr Szukalski wziął pod lupę tzw. współczynnik dzietności, czyli liczbę dzieci przypadającą na kobietę w wieku reprodukcyjnym, tj. od 15 do 49 roku życia.

Z jego analiz wynika, że klasyfikację najbardziej dzietnych kobiet w województwie łódzkim otwierają mieszkanki Skierniewic oraz powiatu rawskiego, gdzie współczynnik dzietności przekracza 1,52 na kobietę. To zdecydowanie więcej niż średnia wojewódzka, wynosząca 1,349 (dla porównania, najwięcej rodzi statystyczna mieszkanka Pomorza - 1,598 dziecka, a najmniej mieszkanka Opolszczyzny - 1,044). Przy okazji prof. Szulaski zauważa, że w Łódzkiem występują wyraźne różnice między dzietnością na wsiach i w miastach (odpowiednio 1,382 - 1,325).

Poniżej średniej są zdecydowanie mieszkanki powiatu kutnowskiego, które wraz z sąsiadkami z powiatu łęczyckiego oraz paniami z Piotrkowa Trybunalskiego znalazły się na szarym końcu zestawienia. Przeciętna mieszkanka powiatu kutnowskiego rodzi statystycznie 1,318 dziecka. W Piotrkowie Trybunalskim ten współczynnik wynosi 1,325, zaś w powiecie łęcyckim 1,327.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE