Reklama

Kutno bez barier? Jeszcze nie teraz

Opublikowano:
Autor:

Kutno bez barier? Jeszcze nie teraz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nieco ponad miesiąc temu pisaliśmy o interpelacji, którą złozył do magistratu jeden z radnych, a która poruszała bardzio kwestię społeczną - problem barier architektonicznych w naszym mieście, które skutecznie uniemożliwiają funkcjonowanie mieszkańcom poruszającym się na wózkach inwalidzkim czy też matkom z dziećmi w wózkach. Magistrat już się do niej ustosunkował.

Interpelacja radnego Roberta Feliniaka powstałą po prośbach niepełnosprawnych mieszkańców Kutna.

- Występując na wniosek ww. osób zwracam się z prośbą o kompleksowe podejście do tematu likwidacji barier architektonicznych występujących na terenie naszego miasta - czytamy w interpelacji złożonej przez radnego Roberta Feliniaka.

Radny proponował rozważyć powołanie pełnomocnika lub wyznaczyć osobę do spraw likwidacji barier architektonicznych, przy którym będzie powołany społeczny zespół do spraw opiniowania projektów i zmian architektonicznych składający się z osób niepełnosprawnych i rodziców dzieci. Szerzej o sprawie pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Do pomysłu ustosunkował się już prezydent. Jednak nie mamy dobrych wiadomości.

- Jest to cenna inicjatywa, jednak z uwagi na kończącą się kadencję samorządu w chwili obecnej nie będą podejmowane żadne decyzje w tej sprawie. Do tematu nakleży powrócić w kolejnej kadencji - czytamy w odpowiedzi Zbigniewa Burzyńskiego.

Nowa kadencja rozpoczyna się już za dwa dni - być może to dobry czas, aby ponownie poruszyć tę sprawę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE