Reklama

Reklama

Kutno drzewami stoi? W ubiegłym roku w naszym mieście zasadzono...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak donosi biuro prasowe urzędu miasta, około 180 nowych drzew zostało zasadzonych w ubiegłym roku w Kutnie. To oczywiście liczba drzew nasadzonych w ramach poprawy wyglądu miasta. Nie ma w niej uwzględnionych drzew, które dodatkowo zostały nasadzone w związku z różnego rodzaju inwestycjami - tylko na samym rewitalizowanym obszarze najstarszej części miasta posadzonych zostało ponad 100 nowych drzew.

Reklama

Najwięcej nowych roślin pojawiło się w Parku Nad Ochnią – 31 nasadzeń oraz przy ulicach Skłodowskiej-Curie i Troczewskiego, gdzie pojawiło się w sumie ponad 40 nowych drzew.

- Oczywiście ta liczba 180 nowych drzew nie porywa jeśli chodzi o miasto, ale ubiegły rok był bardzo ciężki, jeśli chodzi o jakiekolwiek działania na rzecz poprawy estetyki miasta. W skali roku nie ma się czego jednak wstydzić. Drzewa pojawiły się w ciągach komunikacyjnych, na terenach parków i zieleńców. To są te miejsca, gdzie te nowe nasadzenia można oglądać – mówi Jarosław Makowski, kierownik Biura Zieleni Miejskiej.

Warto dodać, że w ubiegłym roku zostały nasadzone także inne rośliny.

- Posadziliśmy prawie 500 bylin, krzewów było ponad 300. Oprócz tego ponad 200 sadzonek traw ozdobnych. Były też pnącza zagarniające przestrzeń, gdzie nic innego nie chce rosnąć. Stworzyliśmy dwie rabaty z roślinami ozdobnymi – dodaje Jarosław Makowski.

Biuro Zieleni Miejskiej przez pandemiczną rzeczywistość nie mogło zrealizować wszystkich swoich planów. Wszyscy mieszkańcy mają pewnie nadzieję na jeszcze lepszy 2021 rok.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy