Reklama

Reklama

Kutno: mieszkańcy upamiętnili rocznicę wprowadzenia stanu wojennego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych, parlamentarzystów, związków zawodowych, służb mundurowych, instytucji i stowarzyszeń złożyli symboliczne wiązanki kwiatów przy pomniku „Ulotka”. Tradycyjnie nie zabrakło polskiego hymnu i modlitwy w intencji wszystkich walczących z komunistycznym reżimem.

Reklama

- Pragnę wspomnieć, że pomimo internowania, inwigilowania i wielu aresztowań ci, którzy pozostali na wolności cały czas działali w strukturach podziemnej „Solidarności” przyczyniając się w ten sposób do odzyskania przez Polskę pełnej niepodległości. Dlatego też ich praca powinna pozostać w pamięci naszej i przyszłych pokoleń – mówił przewodniczący Rady Podregionu Kutno NSZZ „Solidarność” Wiesław Taraska.

Prezydent Zbigniew Burzyński przypominał, że to „Solidarności” zawdzięczamy wolną Polskę.

- Jednakże to, co zostało zapoczątkowane i wywalczone ofiarami, wymaga kontynuacji. Naszym obowiązkiem jest przekazywać kolejnym pokoleniom przesłanie „Solidarności” krzewiące idee demokracji, solidarności, wolności i zjednoczenia ponad podziałami – dodał włodarz Kutna.

W obchodach uroczystości wzięli udział także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kutnie. Kwiaty złożyli Daniel Kowalik Starosta Kutnowski, Zdzisław Góreczny Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego. W poczcie sztandarowym byli Jolanta Pietrusiak, Tomasz Walczewski (członkowie Zarządu Powiatu) oraz radny Jacek Sikora.

Info: UM Kutno/Powiat Kutnowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy