Reklama

Reklama

Kutno na Marszu Równości. Kolorowy pochód przeszedł ulicami Łodzi [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: pon, 16 maj 2022 09:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ulicami Łodzi po raz jedenasty przeszedł Marsz Równości. Jak zaznaczali organizatorzy, w tym roku manifestacja została poświęcona osobom z mniej widocznych grup tworzących queerową społeczność. W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele Kutna.

Reklama

Marsz Równości w Łodzi już po raz jedenasty

Łódzki Marsz Równości odbył się w minioną sobotę, 14 maja. Wystartował z Placu Dąbrowskiego i ruszył ul. Narutowicza w stronę Nowego Centrum Łodzi. Honorowymi patronami pochodu byli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i przewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski. Wydarzenie relacjonuje portal tulodz.pl.

- W tym roku, Marsz Równości jest szczególnie poświęcony osobom z mniej widocznych grup queerowej społeczności - osobom biseksualnym, biromantycznym, transpłciowym, interpłciowym, niebinarnym, aseksualnym, aromantycznym, poliseksualnym, poliromantycznym, panseksualnym, panromantycznym, demiseksualnym, demiromantycznym, genderfluid, genderqueer - osobom queerowym Chcemy wspierać osoby BTQ+ w poszukiwaniu i umacnianiu swoich tożsamości oraz wzmocnić osoby o zróżnicowanych orientacjach psychoseksualnych i tożsamościach płciowych – informuje organizator wydarzenia, Fabryka Równości. 

Jak ustalili dziennikarze tulodz.pl, oprócz queerowych flag, Fabryka Równości zachęcała uczestników do zabrania ze sobą flag Ukrainy. To gest solidarności wobec ofiar zbrojnej napaści na naszych wschodnich sąsiadów. 

Marsz przebiegał spokojnie. Uczestnicy kolorowego pochodu dobrze się bawili - śpiewano, tańczono i skandowano równościowe hasła.

Kutno na Marszu Równości 

W Marszu Równości wzięła udział reprezentacja z Kutna na czele z Sebastianem Walczakiem z Nowej Lewicy.

- Było cudownie, kolorowo, głośno i bezpiecznie. Tysiące ludzi w pokojowej, roztańczonej atmosferze przeszły ulicami Łodzi. Maszerowalismy po równie prawa, widoczność i godność dla osób queerowych – opisuje na Facebooku Sebastian Walczak.

Podkreślił również, że na trasie przemarszu nie było żadnych incydentów, blokad ani kontrmanifestacji. 

- Wręcz przeciwnie, otrzymywaliśmy dużo dobrych reakcji od osób, które mijaliśmy i dlatego nasza ekipa może obiecać, że to nie ostatni Marsz Równości, w którym będziemy brać udział w tym roku – dodaje. 

Info: tulodz.pl/własne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy