Reklama

Kutno opanują kobiety? Wygląda na to, że tak!

Opublikowano:
Autor:

Kutno opanują kobiety? Wygląda na to, że tak! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwa porody dziennie to już w kutnowskim szpitalu norma. Od kilku lat z roku na rok rodzi się coraz więcej dzieci, a od stycznia utrzymuje się nowy ciekawy trend - na świat przychodzi więcej dziewczynek niż chłopców. Co to oznacza?

Według ogólnopolskich statystyk w Polsce rodzi się 51% chłopców i 49% dziewczynek. Kutno od początku roku odwraca te proporcje.

W I półroczu ubiegłego roku sytuacja jeszcze wyglądała normalnie, czyli tak jak w cały kraju - łącznie urodziło się 373 dzieci, z czego 166 było płci żeńskiej, a 207 męskiej. Ten rok jednak przyniósł niespodzianki, bowiem dzieci urodziło się dokładnie tyle samo - 373, ale proporcje są całkowicie odwrócone - urodziło się 196 dziewczynek i 177 chłopców.

Co to oznacza?

W tej chwili, kiedy jeszcze w kraju rodzi się statystycznie więcej dzieci płci męskiej, praktycznie aż do 50 roku życia przewagę liczebną mają mężczyźni. Nadwyżkę liczebną nad mężczyznami panie osiągają dopiero w grupie wieku 50+. Im dłuższe życie, tym te różnice te się powiększają: w wieku 65 lat na 100 mężczyzn przypada już 157 kobiet, a w wieku podeszłym - 85 lat i więcej - na 100 mężczyzn przypada aż 267 kobiet. Czy jeśli trend urodzeń się odwróci, to okaże się, że panie już na dobre wyprą mężczyzn i będą wiodły prym?

To właśnie obserwuje się w kutnowskim szpitalu. Jakie będzie pod tym względem kolejne półrocze na porodówce? Sprawdzimy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE