Reklama

Kutno poprze LGBT? Chcą zorganizować marsz równości

Opublikowano:
Autor:

Kutno poprze LGBT? Chcą zorganizować marsz równości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie milkną wciąż echa po białostockim marszu równości. Ostatnio pojawiły się pomysły, by tego typu wydarzenie, mające na celu poparcie homoseksualistów, osób biseksualnych oraz transpłciowych, zostało zorganizowane również w naszym mieście. Takie pomysły pojawiły się w sieci wywołując tym samym gorącą dyskusję wśród kutnian.

W geście solidarności ze środowiskiem LGBT jak dotąd dwie osoby wyszły z inicjatywą organizacji marszu równości w Kutnie. Pierwszy post pojawił się wczoraj w nocy, a niedługo po nim - dziś rano - kolejna osoba dodała podobny wpis. Zarówno jeden jak i drugi wywołał dyskusję dając tym samym pole do wyrażenia swoich, często dosadnych i bardzo ostrych, opinii na ten temat. Czy Kutno stanie wkrótce w kolorach tęczy?

- Witam, czy w Kutnie mieście róż i tolerancji odczuwalna jest fala odradzającego się faszyzmu i nietolerancji? Czy osoby LGBT+ czują się w naszym pięknym mieście bezpieczne? Proponuje zorganizować marsz solidarności z Białymstokiem, Marsz walki z nienawiścią kulturową, homofobią, antysemityzmem i przede wszystkim odradzającym sie faszyzmem! Co O tym sądzicie w tęczowym Kutnie? - pyta jedna z internautek, pani Anna.

Dziś rano z kolei ze zdaniem kutnian na ten temat zapoznać chciała się pani Kasia.

- Witam, w nawiązaniu do wcześniejszego posta na ten temat, kto chciałby wziąć udział w marszu solidarności z Białymstokiem, marszu walki z nienawiścią kulturową, homofobią, antysemityzmem i przede wszystkim odradzającym się brakiem tolerancji? Ile osób chciałoby wybrać się na taki marsz solidarności? Może zorganizujmy coś takiego.

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Prócz wyrazów poparcia lub sprzeciwu bez głębszego uzasadnienia pojawiały się również spostrzeżenia dotyczące chociażby kwestii bezpieczeństwa (pisownia oryginalna).

- Jestem za, moglbym nawet przyjechac z obecnego miasta. Ale pytanie jak z zabezpieczeniami, bo kutno jednak troche ciemnogrod. Dzis ktos pojdzie na marszyk a jutro mu sklep rozpi***olą.

- Chyba dawno nie mieliście rozrub w Kutnie i za dobrze się żyje jak chcecie takie coś.

Nie brakło także, co dość łatwe do przewidzenia przy tego typu postach, słów mocnego sprzeciwu wobec pomysłu i wyrazów niechęci. Wśród komentarzy znajdujemy m.in. takie:

- Pedał lesbijka i reszta takich ,,wypaczonych,,ludzi powinni się leczyć.....

- Zbokom mówimy nieeee

- Zboki wonnn

- Dewiantow leczyc w Gostyninie

A jak swoje zdanie, czy to dotyczące sprzeciwu, czy poparcia wobec tęczowego marszu w Kutnie, argumentowali mieszkańcy? Czy ich zdaniem jego organizacja w naszym mieście ma sens?

- Ja jestem za. Pochodzę z Kutna i chciałabym, aby to miasto było kojarzone z tolerancja i szacunkiem dla mniejszosci, indywidualnosci i oryginalnosci :)

- Jako osoba, która bardzo wspiera LGBT, uważam, że organizowanie takiego marszu nie ma sensu. Ludzi się nie przekona do tolerancji marszami, a częstotliwość takich wydarzeń w Polsce w ostatnich miesiącach ewidentnie przynosi efekt odwrotny, od zamierzonego.

- Jakieś wydarzenie przeciwko nietolerancji i nienawiści przydałoby się na pewno. O tym, ile pogardy, agresji i nienawiści tkwi w naszym społeczeństwie, uświadamia wiele komentarzy na tej grupie. Przy czym to nie musiałby być marsz. Na początek może wystarczyłyby plakaty na słupach? I nie chodzi tylko o LGBT, ale w ogóle o nienawiść z jakiegokolwiek powodu (a najczęściej bez powodu, bo to, że kogoś nie lubimy albo z kimś się nie zgadzamy, to nie jest powód do nienawiści czy wyzwisk).

A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Dyskusje możecie śledzić TUTAJ i TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE