Reklama

Kutno przeciw mowie nienawiści. Burzyński pisze do szkół

Opublikowano:
Autor:

Kutno przeciw mowie nienawiści. Burzyński pisze do szkół - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Warszawa, Toruń, Bydgoszcz - to jedne z wielu miast, w których po ostatnich dramatycznych wydarzeniach w Gdańsku włodarze podjęli decyzję o walce z mową nienawiści. Wśród nich znalazło się także Kutno. Prezydent powziął już odpowiednie kroki.

Tolerancja, szacunek, konsekwencje „hejtu” - nie tylko internetowego. To problem, którym ostatnio żyje praktycznie cała Polska i z którym rzesza osób chce się „rozprawić”. Hasztagi z hasłem „stop nienawiści”, planowane akcje organizowane przez młodzież i społeczność szkolną to jedne z kroków, jakie zamierzają powziąć również kutnianie. Ostatnio na naszych łamach informowaliśmy o akcji „Razem Przeciw Nienawiści”, której pomysłodawcami są uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. J. H. Dąbrowskiego. Zachęcają oni do propagowania hasztagów: #stopnienawiści i #razemprzeciwnienawiści, a także do wstawiania zdjęć z kolorowym znakiem X, który ma symbolizować to, że społeczeństwo nie zgadza się z nienawiścią i jest tolerancyjne. Cały artykuł przeczytacie TUTAJ.

Na tego typu akcjach jednak nie koniec. Aby uświadomić uczniom, jak bardzo takie negatywne zjawiska jak nietolerancja, krytyka, wyśmiewanie czy szykanowanie innych może wpłynąć na psychikę drugiego człowieka, ofiary, prezydenci chociażby wyżej wymienionych miast podjęli decyzję o wprowadzeniu w szkołach zajęć poświęconych mowie nienawiści. O tym na swoim profilu powiadomił na przykład prezydent Torunia:

- Podjąłem decyzję o wprowadzeniu we wszystkich klasach w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń cyklicznych lekcji wychowawczych dotyczących tzw. „mowy nienawiści”, kształtowaniu właściwych wartości i sposobu używania języka przez dzieci i młodzież - poinformował Michał Zaleski.

W ślad za dużymi miastami poszło również Kutno. Prezydent Zbigniew Burzyński na początku ubiegłego tygodnia zwrócił się z z podobną prośbą do szkół podlegających pod miasto.

- W dniu 15 stycznia prezydent zwrócił się z prośbą do dyrektorów szkół o rozważenie możliwości zrealizowania w ramach Programów Wychowawczych w najbliższym czasie zagadnień dotyczących przemocy, agresji, mowy nienawiści - poinformowało nas Biuro Prasowe ratusza.

Czy Waszym zdaniem takie zajęcia to dobry i czy wychowawcy lub pedagogowie szkolni powinny przeprowadzać je cyklicznie?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE