Reklama

Kutno się nie starzeje

Opublikowano:
Autor:

Kutno się nie starzeje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wbrew powszechnie panującemu trendowi starzenia się społeczeństwa w miastach, Kutno może pochwalić się statystykami, które temu zaprzeczają. Od jakiegoś czasu w mieście róż zaobserwowano, że zahamował ubytek mieszkańców.

W ciągu ostatniej dekady sytuacja demograficzna w Kutnie zmieniła się - i to na lepsze. Świadczą o tym nie tylko statystyki, ale i wyniki badania społecznego. Spadek liczby gospodarstw z mieszkańcami w wieku poprodukcyjnym i wzrost liczby gospodarstw, w których mieszkają dzieci i młodzież, napływ nowych mieszkańców, malejąca liczba gospodarstw domowych, dla których głównym źródłem utrzymania jest emerytura lub renta - takie tezy wysnuł na podstawie badania dr Cezary Trutkowski, który przedstawił je na jednej z grudniowych sesji Rady Miasta. Więcej TUTAJ.

Czym dodatkowo warto się pochwalić, zahamował ubytek ludności w naszym mieście. W wyniku migracji lub zgonów rocznie w Kutnie ubywa około 400 mieszkańców. Ilu przybywa? Rocznie rodzi się około 350-370 dzieci. Warto przy tym dodać, że są to dane dotyczące tylko tych, które są meldowane w naszym mieście. Liczba wszystkich urodzonych w Kutnie dzieci wynosi zaś ponad 800.

- Ubytki w różnych latach był różne. W 2014 czy 2015 były na poziomie nawet 280 osób. Od dwóch lat zahamował ubytek mieszkańców. Chociażby w roku 2017 przybyły nam 72 osoby. Dzieje się to dzięki temu, że ludzie przyjeżdżają, mają pracę. Życie samo rozwiązuje pewne problemy, szczególnie ekonomiczne, jeżeli jest praca, dobre warunki do życia, miejsca w żłobku, w przedszkolu, edukacja na odpowiednim poziomie i możliwości rozrywki po pracy, a z tym chyba nie było najgorzej w ostatnim roku - mówił prezydent Zbigniew Burzyński podczas wtorkowej konferencji prasowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE