Reklama

Reklama

Kutno wyróżnione w ogólnopolskiej akcji! Zajmujemy 5. miejsce w skali kraju [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 10 paź 2021 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno zajęło 5. miejsce w kategorii miast powiatowych w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA "Budownictwo komunalne i społeczne 2000 - 2020". W akcji nagrodzone zostały miasta z jak największą liczbą mieszkań komunalnych i społecznych czynszowych.

Reklama

Wręczenie wyróżnienia miało miejsce w dniu 6 października podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. 

Ranking został opracowany przez zespół naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie danych GUS. Ogólna liczna mieszkań komunalnych oraz społecznych czynszowych wybudowana przez jednostkę samorządową została podzielona przez 1000 mieszkańców. Uzyskany wskaźnik - liczby takich mieszkań przypadających na tysiąc mieszkańców - posłużył do zbudowania rankingu. 

- Jest to ważne wyróżnienie, bo WSPÓLNOTA to jest Pismo Samorządu Terytorialnego, które w sposób obiektywny ocenia i patrzy na pewne rzeczy w branży komunalnej. Wyróżnienie dostaliśmy za budownictwo i społeczne i komunalne, czyli TBS-owskie i nasze na przestrzeni ostatnich 20 lat. Jest to prestiżowe 5. miejsce i cieszymy się z tego wyróżnienia - podsumowuje Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Miasta. 

Ranking ten pokazuje, że na przestrzeni lat miasto sukcesywnie zwiększało zasób lokali w ramach budownictwa społecznego i komunalnego. Realizacja inwestycji przebiegała z różną intensywnością, w zależności od posiadanych środków i sytuacji na rynku usług budowlanych. 

Dodatkowo, w rankingu WSPÓLNOTY podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2018 - 2020, Kutno zajęło wysoką pozycję. W kategorii miast powiatowych miasto awansowało na 74 miejsce (w rankingu obejmującym latach 2017 - 2019 - 180 pozycja). W skali województwa łódzkiego Kutno uplasowało się na 4 miejscu. 

- Wszystkie działania proinwestycyjne są dobre bo wtedy nie "przejadamy" środków publicznych tylko tworzymy nowy majątek, który ma służyć mieszkańcom. I budownictwo jest chociażby tego przejawem - dodaje  Zastępca Prezydenta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE