Reklama

"Kutno z pasją" - Paweł Pańta w MiPBP

Opublikowano:
Autor:

"Kutno z pasją" - Paweł Pańta w MiPBP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie i Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki serdecznie zaprasza 25 maja o godz.18.00 na kolejne spotkanie w ramach „Kutno z pasją”. Tym razem gościć będziemy Pawła Pańtę - muzyka pochodzącego z Kutna.

Po spotkaniu koncert z udziałem kontrabasisty, któremu towarzyszyć będzie Dominik Janiszewski (gitara), Michał Borowski (sax), Kamil Miszewski (perkusja). Wejściówki jeszcze do odebrania w Czytelni i Zbiorach Audiowizualnych kutnowskiej biblioteki.

Paweł Pańta - czołowy polski kontrabasista i gitarzysta basowy. Laureat nagrody Grammy 2014 za album Night in Calisia. Ukończył PSM im K. Kurpińskiego w Kutnie, Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie kontrabasu oraz Studium Jazzowe Zbigniewa Wegehaupta. Był członkiem Gustav Mahler Jugendorchester pod batutą Claudio Abbado. Współpracował z orkiestrą Philharmonie der Nationen, z którą zagrał ponad 100 koncertów (min. w USA, Niemczech, Chinach i Rosji). Członek kwintetu I Solisti di Varsavia, współpracuje z czołówką polskiego jazzu. Koncertował m.in. z: Piotrem Palecznym, Karolem Radziwonowiczem, Konstantym Andrzejem Kulką, Janem Staniendą, Jadwigą Kotnowską. Uczestniczył w nagraniach wielu płyt muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Kontrabasista Andrzej Kurylewicz Trio, obecnie gra w zespołach Janusza Bogackiego, Gary Guthmana, Wojciecha Gogolewskiego i Filipa Wojciechowskiego. Od 2001 stale współpracuje z Włodek Pawlik Trio, z którym nagrał albumy: Sonety Szekspira, Anhelli, Tykocin, Struny na Ziemi, Wieczorem oraz krążek Night in Calisia.( nagrodzony Grammy).Obecnie związany także z Kostov Pańta Konrad Trio.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE