Reklama

Kutno z Systemem Informacji Miejskiej

Opublikowano:
Autor:

Kutno z Systemem Informacji Miejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miejscy uchwalili wczoraj System Informacji Miejskiej. Na realizację przedsięwzięcia potrzeba 3,1 mln zł. Magistrat zamierza ubiegać się o środki unijne na ten cel i wprowadzić SIM w przyszłym roku.- Jeżeli środków zewnętrznych nie będzie, wówczas zrealizujemy przedsięwzięcie sami, rozciągnie się ono jednak w czasie - mówił podczas sesji Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Na czym polega SIM? Jak podkreśla Z. Wdowiak chodzi o spójny wizerunek miasta. W uzasadnieniu do uchwały w tej sprawie możemy przeczytać, że System Informacji Miejskiej ma na celu dostarczenie mieszkańcom i osobom przyjezdnym zintegrowanej, pełnej i spójnej architektonicznie i plastycznie informacji.

SIM ułatwi poruszanie się po mieście, dostarczy też informacji o miejscach atrakcyjnych historycznie, kulturalnie, turystycznie czy gospodarczo. I tak po wdrożeniu systemu tabliczki z nazwami ulic, informacje przystankowe, plany miasta, informacje dla pieszych, kierowców, ciekawostki o obiektach i osobach będą wpisywały się graficznie w hasło "Kutno - miasto róż".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE