Reklama

Kutno zapomina o swoich młodych talentach? Urząd Miasta wyjaśnia

Opublikowano:
Autor:

Kutno zapomina o swoich młodych talentach? Urząd Miasta wyjaśnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno do naszej redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców Kutna. Pan Krystian Marzec pyta prezydenta Kutna, co stanęło na przeszkodzie w przyznaniu dotacji na organizację festiwali, w których występują młodzi artyści z naszego miasta. Jego pytania przekazaliśmy do magistratu. Jak miejskie władze wyjaśniają tę sytuację?

Chodzi o nieprzyznanie dotacji na organizację dwóch imprez: Festiwalu Rozdźwięki Kutno 2018 oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Kwietnik 2018”. Jak pisze nam pan Krystian, brak wsparcia zamyka promocję młodych i uzdolnionych wokalistów.

- Tym samym największą przykrość sprawia się dzieciom, które ciężko pracują na to aby, Kutno było znane nie tylko w Polsce ale i innych krajach Europy. Warto dodać, że co roku festiwale były dotowane przez Prezydenta Miasta Kutno i były one ważnym przedsięwzięciem, w którym bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem swoje talenty prezentowały nie tylko kutnowskie dzieci i młodzież. Co teraz stanęło na przeszkodzie? Czego zabrakło? Czy nie warto już inwestować w dzieci i młodzież, szczególnie w tą która rozwija swe pasje, a tym samym promuje miasto Kutno? - pyta pan Krystian Marzec, mieszkaniec Kutna i Przewodniczący Rady Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury.

Jego pytania przekazaliśmy do kutnowskiego urzędu miasta. Jak wyjaśnia Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta, oferty złożone na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego podlegały ocenie formalnej, a następnie merytorycznej przez komisję konkursową. Oferty, którym przyznano dofinansowanie zostały wyłonione na podstawie liczby przyznanych punktów.

- Działalność Regionalnego Towarzystwa Muzycznego w Kutnie została doceniona przez Prezydenta Kutna poprzez przyznanie dotacji na nagranie i wydanie płyty jubileuszowej w ramach realizacji zadania "Wsparcie wydawnictw książkowych, muzycznych i filmowych dotyczących Kutna lub jego mieszkańców", czy też dofinansowanie udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Magia Italiana" w Rimini, w ramach zadania "Wsparcie ruchu artystycznego, w tym amatorskiego, a także popularyzacja lokalnej twórczości" – wyjaśnia Zbigniew Wdowiak.

Dodaje, że przyznanie dotacji na organizację festiwali wskazanych przez pana Krystiana nie było możliwe z powodu ograniczonych środków finansowych. Zaznacza przy tym, że brak dofinansowania w tym konkursie ofert nie oznacza zamknięcia drogi do możliwości wsparcia obu festiwali w innej formule.

- Na zakończenie pragnę jeszcze raz podkreślić, że promocja młodych i uzdolnionych wokalistów od dawna należała do priorytetowych działań samorządu miejskiego i nic w tym zakresie nie uległo zmianie – informuje Z. Wdowiak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE