Reklama

Reklama

Kutnowscy licealiści otworzyli serca dla ukraińskich rodzin. "Mogliśmy sprawić, by dzieciaki oderwały się od rzeczywistości" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 14 mar 2022 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pierwsze, lecz nie ostatnie wyjątkowe spotkanie odbyło się minionej soboty z Zespole Szkół nr im. Stanisława Staszica. Tam uczniowie III LO przygotowali moc atrakcji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Reklama

Wydarzenie przygotowało pięcioro uczniów "Staszica": Kacper, Maria, Oliwia, Paulina i Szymon, czyli twórcy projektu 365longevity, powstałego w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii":  Zajęcia skierowane są dla dzieci i młodzież w wieku 5-15 lat. Poprowadzili je instruktorzy tańca oraz nauczycielka zajęć teatralnych.

To odpowiedź kutnowskiej młodzieży na tragedię, jaka dotknęła mieszkańców Ukrainy. Uczniowie pieniądze zebrane ze zbiórki na ich projekt 365longevity, zamierzają przeznaczyć na wsparcie dla uchodźców. Swoją pomoc zaczynają właśnie do wydarzenia skierowanego dla najmłodszych. 

- Cieszymy się, że mamy możliwość pomóc w tak ciężkich chwilach. Mimo obecnej sytuacji, dziś towarzyszyła wszystkim radość i uśmiechy na twarzach. Chociaż na chwilę mogliśmy sprawić, by dzieciaki oderwały się od rzeczywistości - relacjonuja licealiści. 

Uczniowie zapowiadają, że to nie ostatnie takie spotkanie.

- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy aby pomóc - przecież to właśnie to, co chcemy robić - POMAGAĆ! Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie Pani Joannie Zielińskiej, Agnieszce Dębowskiej oraz Justynie Ozdowskiej. Jesteśmy również wdzięczni firmie Fresenius Kabi, naszym koleżankom i kolegom oraz opiekunowi naszego projektu - Pani Ewelinie Czerwińskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)