Reklama

Reklama

Kutnowscy policjanci ochraniają punkty szczepień. "To efekt agresji środowisk atyszczepionkowców"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Kutnowscy policjanci ochraniają punkty szczepień. "To efekt agresji środowisk atyszczepionkowców" - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci ochraniają punkty szczepień | foto poglądowe/archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Całodobową ochronę mobilnych punktów szczepień oraz doraźną ochronę wszystkich pozostałych punktów zarządził komendant główny policji gen. Jarosław Szymczyk. To wynik rosnącej w ostatnich tygodniach agresji środowisk antyszczepionkowców. Kontrolę punktów szczepień prowadzą również funkcjonariusze kutnowskiej komendy.

Reklama

"Nasze działania będą bardzo zdecydowane"

Przypomnijmy, że niedawno doszło do podpalenia punktu szczepień i stacji sanepidu w Zamościu, zaś w Grodzisku Mazowieckim agresorzy wtargnęli do punktu szczepień i naruszyli nietykalność osób pilnujących porządku, a także interweniujących funkcjonariuszy.

- Obserwujemy, że ta agresja rośnie. Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że przyzwolenia ze strony policji na tego typu zachowania nie będzie i nasze działania będą bardzo zdecydowane i będą stanowczą odpowiedzią na groźby wobec personelu medycznego i osób, które do tych punktów przybywają" – zapewniał w Programie 1 Polskiego Radia komendant główny policji. 

Gen. Szymczyk poinformował, że w sprawie podpalenia punktu szczepień i budynku sanepidu w Zamościu, policja prowadzi intensywne działania.

- Cały czas napływają do nas informacje, badamy szczegółowo, analizujemy. Dla nas ta sprawa jest sprawą honoru i prestiżową i jestem przekonany, że pracują przy niej najlepsi ludzie. Zatrzymanie sprawcy jest tylko i wyłącznie kwestą czasu - podkreślił.

Kutnowska policja postawiona w stan gotowości

Po rozmowie z ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, gen. Jarosław Szymczyk wydał polecenie wszystkim wojewódzkim komendantom policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punków szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień. Rozkaz komendanta głównego wykonują także kutnowscy policjanci. 

- Funkcjonariusze z naszej komendy dokonują kontroli okolic punktów szczepień ze zwiększoną częstotliwością. Nawiązaliśmy również kontakt z osobami odpowiedzialnymi za punkty szczepień, w celu płynnego przepływu informacji - wyjaśnia mł.asp. Justyna Cywka z KPP w Kutnie. 

Jak dodaje, na terenie naszego miasta, ani województwa łódzkiego, nie odnotowano żadnych incydentów związanych z atakami na punkty szczepień. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy