Reklama

Reklama

Kutnowscy przedsiębiorcy z wojewódzkim wsparciem. „Chcemy, aby nasz powiat się rozwijał”

Opublikowano: 3 sierpnia 2021 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyło się spotkanie organizowane przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego, na której prezentowano przedsiębiorcom różne możliwości wsparcia i rozwoju swojej działalności. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. lokalni przedsiębiorcy oraz starosta kutnowski Daniel Kowalik.

Reklama

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trwają prace w Pałacu Saskim. "Zmieni się nie do poznania" [ZDJĘCIA]

Podczas bezpłatnego spotkania lokalni przedsiębiorcy dowiedzieli się m.in. o ofertach dotacji, pożyczek, bonów rozwojowych czy funduszy UE dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego. Przedstawiciele Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Agencji Rozwoju Przemysłu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, podzielili się swoją wiedzą na temat możliwości rozwoju i pomocy firmom.

- Jako Starostwo Powiatowe zgodziliśmy się być częścią tej inicjatywy. Uważamy, że w tej ciężkiej sytuacji pandemicznej w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy, potrzebna jest im pomoc – mówi Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik – Sam brałem udział w spotkaniu i prelegenci z Agencji Rozwoju Przemysłu, Urzędu Skarbowego i ZUS-u dzielili się z przedsiębiorcami cennymi poradami w zakresie wsparcia działalności gospodarczej – dodaje.

Spotkanie ŁARR jest trzecim z serii 24 szkoleń przeprowadzanych na terenie naszego województwa. Prelegenci odwiedzą także takie miejscowości jak: Sieradz, Zgierz, Łęczycę, Łask czy Radomsko.

- Chcemy, aby nasz powiat rozwijał się nie tylko pod względem rolniczym, ale także pod względem przedsiębiorczym. Im więcej osób zdecyduje się na założenie lub utrzymanie swojej działalności gospodarczej, tym nasz region będzie bardziej atrakcyjny na rynku pracy – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dowody osobiste z odciskami palców? Jest ważna zmiana w przepisach

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE