Kutnowscy strażacy mistrzami lekkiej atletyki

Wydarzenia W dniu wczorajszym na stadionie Ludowego Klubu Sportowego "Omega" w Kleszczowie (powiat bełchatowski) odbyły się XVI Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce.Mistrzostwa zostały przeprowadzone w następujących konkurencjach:• bieg na 100 m,• bieg na 1000 m,• sztafeta 4 x 100 m,• skok w dal,• pchnięcie kulą.

W zawodach udział wzięli strażacy reprezentujący komendy miejskie i powiatowe województwa łódzkiego.

Kierownikiem reprezentacji był kpt. Mariusz Jagodziński

W klasyfikacji ogólnej reprezentacja KP PSP w Kutnie zajęła I miejsce przypominamy, że od 2012 roku kutnowscy strażacy utrzymują tytuł mistrza w zawodach Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce.

Na sukces reprezentacji złożyły się wyniki osiągnięte drużynowe w poszczególnych konkurencjach:

• bieg na 1000 metrów, gdzie sekc. Sylwester Michalak zajął I miejsce z wynikiem
2 min. 37 sek.,
• pchnięcie kulą, gdzie ogn. Głogowski Marcin zajął I miejsce z wynikiem 12,15 m.

Dyplomy i puchary wręczali przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej w Łodzi na czele z nadbryg. Andrzejem Witkowskim – Łódzkim Komendantem Wojewódzkim PSP.