Reklama

Kutnowska Lewica mówi NIE Marszowi Żołnierzy Wyklętych. ''Sprzeciwiamy się zakłamywaniu historii''

Opublikowano:
Autor:

Kutnowska Lewica mówi NIE Marszowi Żołnierzy Wyklętych. ''Sprzeciwiamy się zakłamywaniu historii'' - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie w smak Lewicy jest Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowany co roku w Hajnówce. Wydarzeniu sprzeciwia się również Nowa Lewica Kutno, dla której marsz jest niczym innym jak demonstracją pogardy dla ofiar zbrodni dokonanych przez oddział "Burego".

Na swojej stronie kutnowska Lewica przytacza historię z przełomu stycznia i lutego 1946 roku, kiedy to doszło do pogromu prawosławnych mieszkańców wsi: Zaleszany, Puchały Stare, Zanie, czy Szpaki Zanie przez oddział Romualda Rajsa „Burego”. Zamordowanych zostało wówczas 79 osób.

- Coroczne marsze „patriotycznych” organizacji w Hajnówce są nie tylko demonstracją pogardy dla ofiar tej zbrodni, ale także przypominają o obecności w bliskim sąsiedztwie tych, którym imponują dokonania. Sprzeciwiamy się zakłamywaniu historii i bezkrytycznemu gloryfikowaniu Żołnierzy Wyklętych - czytamy w oświadczeniu.

Kutnowska Lewica przypomina, że w ubiegłym roku w proteście przeciwko Marszowi Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce protestowali min. Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg, Anna-Maria Żukowska oraz Piotr Kusznieruk.

- Część Żołnierzy Wyklętych walczyło o Polskę i o swoje ideały oraz wartości, i mieli prawo bić się o swoją wizję Polski. Uważamy, iż wśród nich było też wielu bandytów, morderców i złodziei. PiS wykorzystuje Żołnierzy Wyklętych do budowania nowej historii, w której nie ma miejsca dla innych formacji, które walczyły o Polskę: Armii Krajowej, Armii Ludowej, czy też Batalionów Chłopskich. Dla matki, która płacze po synu nie ma różnicy w jakiej formacji służył - kwituje kutnowska Lewica.

A co Wy sądzicie na ten temat?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE