Reklama

Kutnowska majówka za nami. Ale czy była udana?

Opublikowano:
Autor:

Kutnowska majówka za nami. Ale czy była udana? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Majówkowe szaleństwa już minęły, pojawiają się za to pierwsze podsumowania. W grupie Kutno na Facebooku pojawiła się ankieta: czy tegoroczne atrakcje zadowoliły mieszkańców? Miażdżącą wręcz przewagę ma opinia "totalna porażka". Można po prostu stwierdzić, że to zwykłe malkontenctwo, ale czy nie lepiej zastanowić się skąd faktycznie wzięły się takie odczucia?

Uwagę zwrócić może dużo mniejsza liczba atrakcji w tym roku. Dwanaście miesięcy temu mieliśmy więcej koncertów - po głównych występach działała jeszcze scena na placu Piłsudskiego. Wystąpił także kabaret, a lunapark miał swój mini odpowiednik na placu Wolności. Ze względu na trwające prace remontowe centrum zostało teraz praktycznie wyłączone, a plac pod ratuszem ma swój wyraźny limit powierzchni - co miało odzwierciedlenie w niewielu budkach, które się pojawiły podczas tegorocznego jarmarku. Zawiódł także Rynek Smaków - przyjechała zaledwie garstka foodtrucków, a burgery podzieliły los yeti - podobno były i podobno ktoś je widział.

Co do gwiazd - Sławomir jest w Kutnie chyba zbyt opatrzony, był dwa lata temu i opierać na nim pierwszy dzień koncertów to zdaje się nie był najlepszy pomysł. Z kolei Cree, nie oszukujmy się, to też inny kaliber niż chociażby występujący w zeszłym roku Perfect.

Oczywiście pojawiły się głosy broniące majówki.

- Po co w ogóle cokolwiek organizować jak i tak znajdzie się grupa niezadowolonych, która wstawi swoje komentarze anty. Za długo - źle, za krótko - źle. Kto miał ochotę to skorzystał, kto nie miał ochoty - omijał - pisze jeden z internautów.

Inny zwrócił uwagę na pogodę, która oczywiście, zawiodła, na to organizatorzy nie mają wpływu, ale są rzeczy, które zależą tylko od nich - jak lokalizacja. Dobry wybór miejsca do zabawy to jedna z najważniejszych spraw a w tym roku oprócz tego, że było mniej atrakcji, były one dodatkowo rozproszone. Remonty zarówno placu Wolności, jak i Pałacu Saskiego nie zakończą się w najbliższym czasie, Urząd Miasta i Kutnowski Dom Kultury mają więc nad czym myśleć przed zbliżającym się wielkimi krokami Świętem Róży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE