Reklama

Reklama

Kutnowska policja: kierowca audi przekroczył prędkość o 110 km/h, dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Kutnowska policja: kierowca audi przekroczył prędkość o 110 km/h, dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci ukarali kierowcę audi mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Siedem kolizji, jeden wypadek drogowy, czterech nietrzeźwych kierowców i kilka osób, którym odebrano prawo jazdy - to bilans sylwestrowego weekendu na drogach powiatu kutnowskiego. Jeden z kierowców został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Reklama

- Dla wielu z nas czas Sylwestra to czas zabawy i relaksu, natomiast dla policjantów jest to czas intensywnej pracy. Tak jak i w latach ubiegłych w sylwestrowy weekend na grogach powiatu kutnowskiego o bezpieczeństwo mieszkańców dbała większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy - relacjonuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Mundurowi zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracano także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych.

W miniony weekend funkcjonariusze odnotowali 7 kolizji i 1 wypadek drogowy do którego doszło 2 stycznia 2022 roku w miejscowości Zleszyn. 

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowelizacja Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, która wprowadza szereg zmian w sprawach o wykroczenia w ruchu drogowym w tym te dotyczące wyższych kar m.in za przekroczenie prędkości.

O tym jak wysokie mogą być to kary przekonał się również kierowca audi, który 2 stycznia 2022 roku w terenie zabudowanym jechał 160 km/h.

Pamiętajmy, że jadąc z taką prędkością w terenie zabudowanym stwarzamy ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i rozsądek! Wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi i tym samym na reakcję obronną. Tym razem nie doszło do tragedii - podkreśla podkom. Edyta Machnik.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, przyjął mandat karny w wysokości 2500 złotych i 10 punktów karnych. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

info: KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy