Reklama

Reklama

Kutnowska policja mówi STOP agresji na drodze. Apelują o przysyłanie im filmów z piratami drogowymi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Kutnowska policja mówi STOP agresji na drodze. Apelują o przysyłanie im filmów z piratami drogowymi - Zdjęcie główne

Kutnowska policja apeluje o nadsyłanie na specjalną skrzynkę mailową nagrań dokumentujących łamanie przepisów ruchu drogowego | foto archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie apelują o nadsyłanie im nagrań dokumentujących łamanie przepisów ruchu drogowego i agresję drogową. Elektroniczna skrzynka nosi nazwę „Stop Agresji Drogowej”.

Reklama

Policjanci proszą, by osoby mające zamontowane w swoich autach rejestratory jazdy wysyłali na wspomnianą skrzynkę filmy na których nagrano łamanie przepisów. W ostatnim czasie na KCI kilkukrotnie publikowaliśmy takie nagrania, ostatnio chodziło o skrajną bezmyślność kierowcy Audi wyprzedzającego w rejonie przejścia dla pieszych i skrzyżowania.

- Taka skrzynka pocztowa ułatwia, a przede wszystkim usprawnia komunikację we wszystkich jednostkach policji w tym również z kutnowską komendą realizującą zadania w zakresie czuwania nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na terenie powiatu kutnowskiego – podkreśla kom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policja przypomina, że aby zakres informacji - niezależnie od przekazanego materiału filmowego - obejmował niezbędne dane do pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym, tj.:

  • datę, godzinę i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulicę),
  • dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  • dane zgłaszającego: imię, nazwisko, adres do korespondencji, nr tel. kontaktowego.
 

Przesłany film powinien być w formacie MPEG4, AVI. Maksymalna wielkość pliku 25 MB.

Filmy należy przesyłać na adres: [email protected]

- Przesyłając materiał filmowy wyrażasz zgodę na jego wykorzystanie (w tym upublicznienie) w celach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (cechy identyfikacyjne pojazdów, wizerunki uczestników zostaną zasłonięte w sposób zapewniający ochronę danych osobowych) – dodaje oficer prasowy KPP Kutno.

Mundurowi zapewniają, że wobec piratów drogowych będą stosowane wszystkie możliwe sankcje. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne - nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy