Reklama

Kutnowska straż otrzyma nowy sztandar

Opublikowano:
Autor:

Kutnowska straż otrzyma nowy sztandar - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 28 sierpnia 2018r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kutnie nastąpiło uroczyste podpisanie aktu powołania Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Celem Komitetu jest podjęcie działań na rzecz ufundowania Komendzie sztandaru, który będzie symbolem honoru i oddania służbie, a także wyrazem szacunku i wdzięczności społeczeństwa za odwagę i poświęcenie strażaków.

Obecnie Komenda Powiatowa PSP w Kutnie posiada sztandar Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej, który ze względu na zmiany przepisów prawnych w zakresie organizacyjnym (JRG przestała być oddzielną jednostką organizacyjną i weszła w skład Komendy Powiatowej) nie powinien oficjalnie jej reprezentować.

Nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Kutnie planowane jest podczas uroczystości związanych z corocznymi obchodami Dnia Strażak, czyli w maju 2019 r.

Uroczystego podpisania aktu powołania Komitetu dokonał Krzysztof Debich Starosta Kutnowski i dh. Jakub Świtkiewicz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kutnie w obecności Komendanta Powiatowego PSP w Kutnie - st. bryg. Marka Myszkowskiego

- Osoby chętne do wsparcia powyższej inicjatywy proszone są o wpłatę na konto Komitetu o nr 47 9021 0008 2001 0010 6597 0002 z dopiskiem "Na sztandar dla KP PSP w Kutnie".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE