Reklama

Kutnowski Budżet Obywatelski: rusza maraton pisania projektów

Opublikowano:
Autor:

Kutnowski Budżet Obywatelski: rusza maraton pisania projektów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Maraton Pisania Projektów, który odbędzie się już jutro, to wydarzenie w ramach tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas maratonu do dyspozycji mieszkańców będą urzędnicy z różnych komórek organicznych Urzędu Miasta Kutno – m.in. wydziału inwestycji, wydziału zarządzania drogami, Biura Zieleni Miejskiej, Biura Sportu czy wydziału kultury, promocji i rozwoju miasta. Będą oni doradzać w oszacowaniu kosztów i podpowiadać ciekawe rozwiązania w praktycznie każdym projekcie.

- Zapraszamy mieszkańców, aby podczas Maratonu Pisania Projektów skonsultowali swój projekt, zadali nurtujące ich pytania ale także wypełnili na miejscu formularz zgłaszania projektu. Niezbędne do tego będzie załączenie zdjęcia/skanu listy poparcia z 30 podpisami mieszkańców popierających dany projekt. Drodzy Mieszkańcy widzimy się już 11 kwietnia (czwartek) w godzinach od 10.00 do 19.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej - podsumowuje Liliana Urbańczyk-Wójcik, koordynator Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Budżet Obywatelski w Kutnie funkcjonuje od 2014 roku. Za nami już pięć edycji, w których ponad 200 mieszkańców złożyło ponad 230 projektów. Zrealizowano 80 projektów, min. siłownie zewnętrzne, place zabaw, stacje napraw rowerów, trampoliny chodnikowe, festiwal i koncerty rockowe, warsztaty fotograficzne, informację głosową w autobusach, mural patriotyczny, domki dla owadów, bezpieczne przejścia dla pieszych, nasadzenia róż i drzew. Kolejnych 19 projektów jest w realizacji, m.in. sieć monitoringu, aktywne przejścia dla pieszych, wyspa trampolin zewnętrznych, jadłodzielnia, strefa relaksu, występ stand-upowców, pocztówki z Kutna czy budowa wielofunkcyjnej klatki przeszkodowej i wiele innych.

Wiesz, że Ty decydujesz jak wygląda Twoje Miasto. Złożenie projektu jest dziecinnie proste!

Pula pieniędzy:

 • 1 100 000,00 złotych do dyspozycji na wszystkie projekty:
 • duże projekty – do 100 tys. zł
 • małe projekty – do 25 tys. zł
 • różane projekty – do 25 tys. zł

Kto może złożyć projekt?
Każdy, kto mieszka w Kutnie. Wiek nie gra roli!

Jak złożyć projekt?
Projekty można składać między 18 marca a 30 kwietnia za pośrednictwem strony internetowej.

Do każdego projektu należy dołączyć listę poparcia 30 mieszkańców Kutna. W przypadku składania projektu przez osobę małoletnią (czyli taką, która nie ma ukończonych 18 lat) konieczne jest dołączenie zgody opiekuna prawnego. Wszystkie wymagane dokumenty są do pobrania na stronie internetowej. Swój pomysł można skonsultować z urzędnikami podczas dyżurów w Urzędzie Miasta Kutno (pok. 410) lub podczas Maratonu Pisania Projektów.

Harmonogram:

 • do 30 kwietnia - składanie projektów
 • 2, 4, 9, 11, 16, 18, 23, 25, 29 i 30 kwietnia – dyżury urzędników między 15.30 a 18.00, w Urzędzie Miasta Kutno, pokój nr 410.
 • 11 kwietnia (jutro) – Maraton Pisania Projektów w godz. 10.00-19.00 – Czytelnia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie.
 • do 30 czerwca – weryfikacja i opiniowanie zgłoszonych projektów, w tym ogłoszenie listy projektów poddanych pod głosowanie
 • Lipiec-wrzesień – promocja projektów, w tym 14.09 Festiwal Projektodawców
 • 21 – 30 września - głosowanie
 • do 6 października - ogłoszenie wyników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE