Reklama

Reklama

Kutnowski market otwarty również w niedzielę! "Jesteśmy do Waszej dyspozycji"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Kutnowski market otwarty również w niedzielę! "Jesteśmy do Waszej dyspozycji" - Zdjęcie główne

Carrefour w Kutnie będzie otwarty 7 dni w tygodniu | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejna sieć handlowa korzysta z wyjątku w obowiązującym zakazie handlu w niedzielę. Mowa o Carrefourze, który postanowił otworzyć połowę swoich punktów ostatniego dnia tygodnia. Do dyspozycji klientów w niedzielę będzie również hipermarket przy ul. Oporowskiej w Kutnie. Jak to możliwe?

Reklama

Jeszcze market, czy już placówka pocztowa?

Carrefour, podobnie jak wcześniej m.in. Żabka, postanowił skorzystać z wyjątku w ustawie o zakazie handlu w niedzielę, otwierając swoje sklepy jako placówki pocztowe. We wrześniu sieć testowała takie rozwiązanie w siedmiu lokalizacjach, a następnie zdecydowała o rozszerzeniu takiej strategii na kolejne sklepy.

Ostatecznie postanowiono, że od 1 października usługa odbioru przesyłek kurierskich realizowana będzie w 129 z około 250 wszystkich sklepów Carrefoura. Sieć zaznacza, że pracownicy dostaną dodatek za każdą godzinę pracy w niedzielę objętą zakazem handlu.  

Kutnowski Carrefour otwarty 7 dni w tygodniu

Dzisiaj o otwarciu w niedziele niehandlowe poinformowała placówka zlokalizowana przy ul. Oporowskiej w Kutnie. 

- Aby poszerzyć zakres usług dla naszych klientów w naszym sklepie uruchomiliśmy obsługę paczek kurierskich. Teraz możecie nadawać i odbierać paczki 7 dni w tygodniu. Jesteśmy do Waszej dyspozycji - donosi kutnowski Carrefour.  

Zakupy będzie można zrobić w godz. 10:00 - 18:00. 

Rząd kręci bat na "kombinatorów"

Tymczasem wczoraj sejm opowiedział się za senacką poprawką do nowelizacji ustawy o... ograniczeniu handlu w niedziele. Poparcie uzyskały trzy z siedmiu zaproponowanych przez senat poprawek. Jedna z nich zakłada obniżenie progu z działalności pocztowej w pozostałych przychodach ze sprzedaży danego sklepu z 50 do 40 procent.

Reasumując, sklep będzie mógł prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówka pocztowa, pod warunkiem, że ten rodzaj działalności będzie dla niej dominujący. Prawnicy pytają jednak, kto będzie mógł weryfikować spełnianie wymogów w tym zakresie. Jak zauważają, PIP nie ma na razie takich uprawnień.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy