Reklama

Kutnowski policjant członkiem grupy przestępczej?! Został zatrzymany, grozi mu wydalenie ze służby

Opublikowano:
Autor:

Kutnowski policjant członkiem grupy przestępczej?! Został zatrzymany, grozi mu wydalenie ze służby  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak informowaliśmy dziś na łamach naszego portalu, CBŚP po raz kolejny uderzyło w grupę przestępczą działającą na terenie Kutna, a na której czele stał Piero P. Jak się okazuje, w sprawę zamieszany był kutnowski policjant. Funkcjonariusz został zatrzymany przez BSW. Komendant wszczął już postępowanie w jego sprawie.

CBŚP zatrzymało kolejnych 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała m.in na terenie Kutna. Jej członkowie są podejrzani o narażenie Skarbu Państwa na ponad 260 mln zł. Nierzetelne faktury VAT wystawiano w ramach usług dotyczących pośrednictwa w rekrutacji pracowników oraz podwykonawstwa w zakresie uboju, rozbioru i pakowania mięsa. O sprawie pisaliśmy tutaj - KLIK.

Jak podaje tvp.info, śledztwo Prokuratury Regionalnej w Łodzi dotyczy działalności ubojni w Kutnie, kontrolowanej przez Włocha Piera P. To był wówczas największy tego typu zakład przetwórstwa mięsa w Europie Środkowej.

Okazuje się, że w działalność grupy zamieszany był także policjant pracujący w kutnowskiej komendzie.

- W związku z zatrzymaniem przez BSW kutnowskiego funkcjonariusza do sprawy prowadzonej przez prokuraturę regionalną, komendant podjął decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego i zawieszenie funkcjonariusza w czynnościach służbowych. Wszczęte jest również postępowanie administracyjne zmierzające do wydalenia funkcjonariusza ze służby - powiedział w rozmowie z KCI oficer prasowy KPP Kutno, podkom. Edyta Machnik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE