Reklama

Reklama

Kutnowski szpital częściowo się „odmraża”. Dyrekcja komentuje decyzję wojewody

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. KSS

Kutnowski szpital częściowo się „odmraża”. Dyrekcja komentuje decyzję wojewody - Zdjęcie główne

Kutnowski szpital częściowo się „odmraża”. Dyrekcja komentuje decyzję wojewody | foto fot. KSS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy odniósł się do decyzji wojewody łódzkiego o stopniowym „odmrażaniu” łóżek covidowych w placówce. Na jej mocy działalność wznowi Oddział Wewnętrzny I.

Reklama

Ze względu na poprawiającą się sytuację epidemiczną i spadającą liczbę zakażeń oraz hospitalizacji, wojewoda łódzki podjął decyzję o zmniejszeniu liczby tzw. łóżek covidowych w szpitalach w całym województwie. Jedną z tych placówek jest Kutnowski Szpital Samorządowy. 

Od dziś (1 marca) działalność wznawia Oddział Wewnętrzny I, który do tej pory przekształcony był w oddział covidowy. Pacjenci z naszego powiatu nie będą już musieli udawać się do innych szpitali w poszukiwaniu miejsc na tzw. internie. 

- Przez cały weekend oddział był czyszczony i dezynfekowany, w tym słynnym  robotem dezynfekującym z wykorzystaniem promieni UTV, który mamy w swoich zasobach – komentuje zastępca dyrektora szpitala, Bartosz Serenda. 

Na mocy decyzji wojewody, wszystkie 31 łóżek (30 zwykłych, 1 intensywnej terapii) na Oddziale Wewnętrznym przestaje pełnić funkcję łóżek covidowych. 

- Dziś rano przyjęliśmy już pierwszych 5 pacjentów niecovidowych na Oddział Wewnętrzny. Szpital nadal funkcjonuje jako szpital dwuimienny, czyli zwykły i częściowo covidowy. O kolejnych decyzjach wojewody w stosunku do naszego szpitala będziemy informować na bieżąco – podkreśla Bartosz Serenda. 

Przypomnijmy, do tej pory pacjenci z COVID-19 mogli przebywać na sześciu oddziałach kutnowskiego szpitala. Były to: I Oddział Wewnętrzny, II Oddział Wewnętrzny, Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Oddział Chirurgiczny Ogólny i Chirurgii Onkologicznej oraz Oddział Intensywnej Terapii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy