Reklama

Reklama

Kutnowskie firmy na targach przemysłu obronnego

Opublikowano: śr, 9 wrz 2015 09:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowskie firmy uczestniczyły w XXIII Międzynawowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Stoiska firm AMZ - Kutno i Megmar Logistics & Consulting odwiedził prezydent Zbigniew Burzyński oraz zastępca prezydenta Jacek Boczkaja.AMZ-KUTNO Sp. z o.o. jest znanym producentem zabudów specjalnych samochodów użytkowych i pojazdów jak np. ambulansów, bankowozów, autobusów, pojazdów specjalnych dla służb mundurowych, a także pojazdów wojskowych. Podczas targów firma prezentowała pojazdy opancerzone: TUR V (nowość), Hipopotam oraz pojazdy Jeep J8, w tym jeden w wersji opancerzonej. Pojazdy wzbudziły duże zainteresowanie i uznanie prezydenta RP Andrzeja Dudy, który odwiedził stoisko kutnowskiej firmy.

Reklama

W targach obronnych wzięła również udział rodzima firma Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. Głównym profilem jej działalności jest realizacja dostaw wyrobów i technologii na potrzeby wojska, policji i straży granicznej a także sprzętu specjalistycznego dla Portów Lotniczych.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to najważniejsze wydarzenie branży zbrojeniowej w Europie i trzecie co do wielkości po Paryżu i Londynie na Starym Kontynencie. Jest to jedyna impreza tego sektora w Polsce, która co roku przyciąga do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata. Wśród nich znajdują się głowy państw, przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, resortów obrony zarówno z Polski jak i zagranicy. Tegoroczna wystawa po raz kolejny objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas MSPO prezentowany jest sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji wojskowej: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznania oraz sprzęt logistyczny. Podczas tegorocznej wystawy można było zobaczyć między innymi najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT, ratownictwa medycznego oraz obrony przez bronią masowego rażenia dla Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej czy Obrony Cywilnej Kraju.

Największym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się śmigłowce Black Hawk (Sikorsky Corporation), AH-64 Apache (Beoing) i H225 Caracal (Airbus Helicopters), który być może będzie elementem wyposażenia polskiej armii.

Tegoroczną imprezę odwiedziło ponad 20 tys. gości. Uczestniczyło w niej 550 wystawców z 30 państw oraz 66 delegacji zagranicznych z 47 krajów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)