Reklama

Kutnowskie hafciarki promują Kutno w Niemczech i Francji

Opublikowano:
Autor:

Kutnowskie hafciarki promują Kutno w Niemczech i Francji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urszula Jędrzejczyk, już po raz kolejny reprezentowała artystów ludowych skupionych przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej podczas polskiego wielkanocnego jarmarku, który odbył się w marcu 2013 roku w Muzeum Kultur Europejskich (Museum Europäischer Kulturen) w Berlinie Dahlem.Muzeum zostało założone w 1999 roku z połączenia muzeum folkloru i etnografii i zawiera jedną z większych kolekcji europejskiego dorobku kulturowego. Na 1700 m2 opisana jest tutaj prawdziwa Europa, społeczeństwa europejskie i ich wspólne powiązania.

Ta utalentowana hafciarka prezentowała swoje piękne prace- małe arcydzieła sztuki. Haft ręczny to pasja pani Urszuli, której to oddaje się od wielu, wielu lat. Jej prace znane są nie tylko w Kutnie, ale też w Niemczech, gdzie od kilku lat jest zapraszana na „POKUSA Polnische Kultur Saision”.

W dniach od 27 kwietnia do 5 maja 2013 roku nasze członkinie Urszula Jędrzejczyk i Wiera Dithen przebywały we Francji na zaproszenie Domu Polonii Francuskiej oraz Kongresu Polonii Francuskiej, gdzie obchodzony jest Światowy Dzień Polonii. To wiosenne spotkanie wokół Światowego Dnia Polonii i polskiego Święta Narodowego (Konstytucja 3 Maja 1791) stanowi obecnie część wydarzeń kulturalnych na skalę krajową i regionalną. Hafciarki brały udział w 12 edycji Targów Rzemieślniczych « Rynek en fête » 2013 – „Święto na rynku”, które jest jednym z bardzo wielu wydarzeń organizowanych w ramach uczczenia 90 rocznicy przybycia Polaków do regionu Nord-Pas de Calais we Francji. Polska wioska była zainstalowana w centrum handlowym hipermarketu CORA BRUAY, a w dniu 5 maja 2013r. w Sali Marmottan w Bruay l Buissière.

Piękne stroje, w których prezentują się hafciarki zostały użyczone przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Dziękujemy prezes stowarzyszenia – pani Krystynie Korkus.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE