Reklama

Kutnowskie przedszkola pozostają zamknięte! Jest kilka ważnych powodów

Opublikowano:
Autor:

Kutnowskie przedszkola pozostają zamknięte! Jest kilka ważnych powodów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Żłobek miejski, przedszkola oraz pukty przedszkolne, których organem prowadzącym jest samorząd miasta Kutna, nie zostaną otwarte 6 maja. Mimo rządowego rozporządzenia dającego samorządom możliwość ponownego otwarcia punktów opiekuńczych dla dzieci, dyrektorzy kutnowskich placówek mają swoje powody, by jak na razie z niej nie skorzystać. Jakie?

Przypomnijmy, że 30 kwietnia rząd poinformował o przywróceniu działalności żłobków i przedszkoli. Ma ono charakter fakultatywny dla samorzadów.

- Musimy to zrobić w maksymalnej trosce o zdrowie dzieci i pracowników, tak jak było to robione w innych krajach europejskich. Te regulacje, te działania mają służyć temu, żeby w tym reżimie sanitarnym żyło się nam w miarę normalnie - mówił wówczas minister Szumowski.

W Kutnie na ponowne otwarcie placówek trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. O decyzje w tej kwestii włądze naszego miasta dopytywała asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk, Martyna Stasiak. Dziś, w specjalnym komunikacie do sprawy odniósł się wiceprezydent, Zbigniew Wdowiak. Włodarz podał główne powody podjęcia takiej decyzji przez dyrektorów.

Są nimi:

- brak możliwości pełnego przygotowania pomieszczeń i organizacji pracy przedszkoli i żłobka do reżimów sanitarnych określonych w wytycznych
- konieczność dokonania zakupu dużych ilości środków ochronnych indywidaulnej oraz środków dezynfekcjyjnych
- konieczność dostosowania minimalnych przestrzenie do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci z uwzględnieniem 4 m2 na 1 dziecko i opiekuna
- koniecznoć zorganizowania dystansu społecznego w każdej przestrzeni(w przypadku opiekunów wynoszący 1,5 , brak możliwości kontaktowania się z dziećmi i nauczycielami przez personel pomocniczy i kkuchenny, konieczność zapewnienia dystansu społcznego w odniesieniu do rodziców i opiekunówpodczas przyprowadzania i odbierania dieci wynoszący min. 2 m oraz wydzielenie przestrzeni wspólnych wynosząych 15 m2 na 1 rodzica z dzieckiem).

Kolejnym powodem jest brak precyzyjnych przepisów dotyczących zachowania bezpieczeństwa w grupach podczas sprawowania opieki nad dziećmi.

- Jednocześnie uprzejmie informuję, iż trwają intensywne prace mające na celu jak najszybsze dostosowanie przedszkoli i żłobka do reżimów sanitarnych wynikająych z wytycznych oraz przygotowania bezpiecznych warunków dla dzieci i presonelu. O możliwym terminie twarcia przedszkoli żłobka poinformujemy w kolejnym komunikacie w dniu 8 maja - zapowiada Zbigniew Wdowiak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE